bugün

şuan yapmakta olduğum eylemdir. kış sonrası yaza doğru savaş bekliyorum efendiler. iran ve amerika ile sınırlı kalabileceği gibi daha da büyüyebilir de. türkiyenin de aynı anda suriyeyi işgal etmesi gerekebilir.

kanıt olarak da efendiler dünya genelindeki tez canlı durumu gösteriyorum. iran amerika ilişkileri zaten malum. şimdi durumu değerlendirelim.

-rus filosu suriyeye destek olmayı bahane ederek suriye açıklarına doğru yol almakta(daha varmadı)
-hemen hemen düşmanı olmayan bir arap ülkesi normal şartlar altında amerikanın israil dışında satmadığı f15'lerden aldı.
-ırak'ın şii başbakan yardımcısı görevinden alındı, ırakta şii'lere yönelik önlemler var.
-tsk bile kış olmasına rağmen pkk kamplarına opersyon düzenliyor, savaş çıkması durumunda ortamdan yararlanmaya çalışacaklarını düşünmüş olabilirler.

gördüğüm daha bir sürü şey var ama yazmaya başlayınca unuttum, belki zamanla eklerim belki eklemem. bu arada türk lirası dolar'a karşı zayıfladı, euro'ya karşı şimdilik dayansada sınırımızda bir savaş durumuna dayanamayabilir. türk lirası değer kaybedecektir, yatırımınızı altın yönünde yapmanızı tavsiye ederim.