bugün

gerçek bir savaş gördüğünde gazı alınacak güruhtur. ulan adamlar dev bir prodüksiyonla, işi kotarmışlar. neredeyse gerçek savaş sahnelerini bire bir beyaz perdeye aktarmışlar. burada sana düşen onları tebrik etmek. peki sen ne yapıyorsun? gaza gelip mehter marşı remix açıyorsun. "ben de askere gittiğimde şu yıllardır boynumdan çıkarmadığım kolyeyi öpüp uzun menzilli tüfeğim ile hepsini tek tek avlayacağım. bir vasili zaitsev bir simo hayha olacağim. olur da arkadaşım vurulursa onu 10 km sırtımda taşıyacağım. düşmanın anasını belleyeceğim" diyenler oluyor. lan bu sadece bir film be! savaş alanına gittiğinde, ölümü hissettiğinde kıçından akacak terler. sevdiğin bütün insanları aynı anda düşüneceksin . hem kopan kol bacak görüp, cesetlerle beraber kalınca görürüm ben senin gazını. ne kadar safsınız siz ya! süper kahraman mısınız oğlum siz? hep tom hanks ile spielberg'in yüzünden oldu bunlar.
bu hollywood gençliğinin gerçek bir savaş gördüğünde neler yapabileceğini çok merak ediyorum doğrusu.
(bkz: kurtlar vadisi izleyip kafa kesmek)
güncel Önemli Başlıklar