bugün

toplumun yanlış bilinçlendirildiği bir konuyla daha karşı karşıyayız. üzüntüden veya sevinçten içip içip de ortalığı ayağa kaldıranlara yıllarca çok büyük tepkiler verdik. zaman zaman tartakladık onları umarsızca. yaptığımız hatanın farkına varma zamanı geldi artık.

bildiğiniz üzre başkomutan mustafa kemal içkiye biraz düşkündü. nasıl olmasın arkadaş, koskoca vatanı tek başına kurtarma derdindesin. o içmesin de kim içsin. benim anne tarafından olan big dedem de dolmabahçe sarayının kahyasıymış o zamanlar. atatürk'e defalarca kapı açan bir insanın torunuyum lan ben. halen daha bana ayar vermeye çalışanlarınız var. ne haddinize sorarım size.

neyse işte, big dedemin dedeme, dedemin anneme, annemin de bana anlattığı kadarıyla, başöğretmen hemen hemen her gece dört büyük rakı içip, sarhoş olduktan sonra gür sesiyle tüm sarayı ayağa kaldırırmış. içtimayı aldıktan sonra da hadi şimdi yatağa deyip gönderirmiş herkesi.

şimdi bu hikayeyi okuduktan sonra sarhoşlara müsamaha göstermeyenler, bölücü ve aşırı dinci puştlardır. itiraz istemiyorum.
Bunun yerine bi kenara çekip onunla biraz konuşup dertlesseniz daha iyidir. Kim bilir ne yaşadı da kendinden geçti.

Ha eğer konuşmanın sonunda adamın zevkine içip, ortalığı dağıttığını ogrenirseniz.. Sıçın ağzına.