bugün

sen yalancısın dediklerinde kullanılan fix cumlelerden..
duyulabilecek en saçma sapan en çocukça savunma cümlesidir.. türk filmlerinde yalan söyleyen şımarık kızın favorisidir.. akabininde küçümseme amaçlı bir "hıh" sesi ya da "hıh" bakışı gelmesi muhtemeldir..
kesin yalandır söylediği kesin!!..
(bkz: yalan borcundan dolayı eve haciz gelmesi)*
yalan soyledigi iftirasina karsilik verilen en susturucu cevaptir. yalan borcu, alacak ve verecek olaylari ile ilgili olmasa da kisi yalan soylemedigini bu sekilde aciklamaya calisir.
yalanim varsa ekmek mushaf carpsin gibi carpici versiyonlari da bulunur; israrla isteyiniz.
Birini yalan söylemekle itam ettiğinizde alabileceğiniz en saçma cevaptır.Ne yani yalan söylemenin gerekçesi bu mu?insanlar borçlarına sadık olduğu için mi yalan söylüyor?
dünyanın en ikna edici cümlesi. harbiden yalan borcu yok diyor ve inanıyorum. müthiş.
aynı insan arkadaşlarıyla tartışırken de duymuyorum ki duymuyorum ki diye olayı kendince halleder.
son derece saçma bir zeka ürünü cümlesidir. ilkokulda falan söylerdik sanırım çocuk kavgalarında!
yani hep yalan söyleyip hem de bu cümleyi sarf edebilecek zeka aynı beynin içindeyse başka söze gerek yok! *
Kesinlikle yalan söyleyen kişinin ikna etmeye çalışmasıdır.