bugün

ilkokul ve öncesi zamanlarda ağızlara pelesenk olmuş, söylendi mi karşıdakini (o zamanın şartlarında) yerle bir eden, genelde pasaklı kırmızı bir şort ve burunda bir okka sümükle söylendiğinde kompozisyonu daha iyi tamamlayabilecek ve karşıdaki beş küsür iq'luk velette daha büyük etki bırakabilecek; ardından "daha doymazsan beni ye", "onu ye", "bunu ye" diyerekte zincirlemeli hale getirilebilecek söz öbeği.
(bkz: cocukken yapilan abukluklar)
daha sonraları işin içine samanlık fantezileri sokularak daha da iğrenç hale gelmiş, ilkokul bebelerinin ağzından düşmeyen önemli bir karşı çıkış cümlesi.
balkonda kahve sigara keyfi yaparken bahçede oyun oynayan çocukların ağzından dökülen kelimeler bütünü.arkadaş biz bunu 15 yıl önce söylüyorduk. resmen bir ata sözü formatına gelmiş, bir ekol oluşturmuş bu laf. gerçi sonunda çocuk pis laf koydu:

çocuk 1: lan pas atsana, neden şut çektin?
çocuk 2: sana ne.
çocuk 1: saman ye.
çocuk 2: sen saman ye.
çocuk 1: dediğimi deme, eeee seni siken mehmet kovboy.

olum kovboy meselesi farklı bir sözdü lan. orada kıllı yarrağımı yeme demen lazımdı. kovboy olayı o laflar boy boy açılımından sonra gelir. neyse sigara almaya çıkarken uyarayım çocukları, sözlerimizi gelecek nesillere değiştirmeden aktarsınlar.
(bkz: bu ne lan)
(bkz: daha doymazsan beni ye)
(bkz: ben tokum sen ye)
bunu bulan arkadaş şuan falım sakızının manilerini yazmaktadır.