bugün

"lütfen banada güvenme, ki bu sözlerle de kanıtlıyorsun!" diye karşılık verilesi, cinlerimin tepemde halay çekmesine neden olan sözdür, böyle bir söz olmamalıdır!
erkek babalarının 20 yaşına gelene kadar çocuklarına söylediği cümle olsa gerek.
altında yatan gerçek sana güvenmiyorumdur..
bir de bunun aileler tarafından söylenen 'kızım sana güveniyorum,ama çevreye güvenmiyorum.' modeli vardır ki insanı hayattan soğutur...
bi' siktir git dedirken sevgili lafı... be amına koduğum, bütün kadınlar "beni sik" şeklinde yalvaran gözlerle bana bakarken sen bana nasıl güveniyorsun?.. onları da sikeceğim, seni de; herkes yerini bilmeli değil mi canım *
güvensizlik belirten cümle. aslolan bu cümlenin hiçbir zaman şu an okuduğunuz gibi kullanılmadığıdır. söz konusu erkekler için hanım kızımıza öğüt veriliyorsa "sana güveniyorum ama erkeklere güvenmiyorum" denilir, evet fakat ağızdan çıkan bu cümle, bir erkeğe ulaşacaksa ki bu oğul olur, eş olur; o asla "kızlara güvenmiyorum" olarak kullanılmaz. adeta bir boşluktur ve tam da aklından geçen kelime onu doldurur.
(bkz: oglum opturmesene kendini)
kızların, sevgililerine; annelerin oğullarına söylemesi muhtemel söz öbeğidir. şimdiye kadar kullanıldığına rastlanılmamıştır, orası ayrı.