bugün

Nokia tarafından üretilen Windows Phone 8 işletim sistemine sahip ilk telefonla Samsung Electronics tarafından üretilen akıllı cep telefon serisi olan bir telefonun karşılaştırılmasıdır.

Edit : su an yaptığımız karşılaştırma sonucu s3 acik ara aldı.
şahsen alıcak olsam samsung galaxys3 ü alacağım kıyaslama. nokia'nın bu günlerde piyasaya yeniden ortak olmak için ürettiği lumia serisi nokia'nın antipatik görünüsünü kaldırmaya yetmez. keza üretime başladıgı günden beri müşterilerini tabiri caizze siken bir firmanın müşterilerin bilinçlenmesi ile ömrünün azalacağını yıllardır söylüyorum. kamerasi var mp3 çalmıyor mp3 çalıyor 10 mb hafızası var hafıza kartı girişi var kamerası vga ... gibi yıllardır tüketicinin 2 telefon taşıması için elinden geleni yapıyorlardı.
Nokia, lumia modeliyle piyasada tutunmaya çalışıyor. Devamı gelir ya da gelmez muamma. Ama samsung daha sonraki modelleri için destek vereceği kesin. Ayrıca, adamlar yeni modeller konusunda ayrıntılı çalışma yapıyorlar. Nokia, windows phone 8 sistemiyle nereye kadar genişleyebilir ? Ama android'in ne kadar genişleceğinin sınırı, piyasanın genişlemesiyle aynı.Tek bir güzel model için, telefon almamayı tercih ederim.
lumia alır.
s3 siker atar. hele son gelen 4.1.2 güncellemesi ile hardcore'a bağlayıp siker. boş yere versus kasmayın gidin s3 alın cebinizde bilgisayarınızı gezdirin. s3'le ilgili merakınız varsa ulaşın bana.
hiz, kalite, donanim* ve yazilimsal stabilite de lumia 920 yapilan butun testlerde en ondedir.
* donanima islemci dahil degildir. Ayrica o kadar guclu islemciye karsi lumia 920 dc islemcisiyle qc samsung un hizini katlamis durumdadir. Bunun sebebi wp8 in hafif ve stabil olmasidir.
Windows 8'in coolluğunu taşıyan lumia 920'nin alacağı versustur. Android bence artık sıktı. Daha yeni yeni stabillik kazanıyor. Android'in mağazası olmasa symbian'ın dahi alacağı versusdur ayrıca.
Wp8de de aynı mağaza sorunu var ama çok yakında onuda halledeceklerdir.
(bkz: lumia 920)
komik karşılaştırma.
ikisini de kullanan media marktta kullanmış biri olarak s3 ün çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
zırt pırt güncelleme istediği için android olan tarafına bok atılan versus. güncelleme demek yenilik demek fonksiyonalite demek. Bir arkadaşım lumiada auto rotation olayının kullanıcı tarafından kapatılıp açılamadığından şikayetçi idi. bu zırt pırt guncelleme olayından şikayetçi olan kişiler acaba bu fonksiyonu almak için ne yapacaklar merak ediyorum.

android en başarılı mobil işletim sistemidir bana göre. 2.1 ve 4.1 i karşılaştırın ne kadar geliştiğini göreceksiniz, bu gelişmeyi neden 1 sene sonra s3 ümde göremeyeyim? samsung s2 için bile 4.1 i çıkardı, neden s3 için 2 sene sonra bir update çıkarmasın.

şu versusta s3 daha mantıklı görünüyor. multi window, pop up display, smart stay gibi can alıcı özellikler lumia da olmadıkça da bu versusun galibi değişmeyecektir.
lumia 920 reklamındaki çok cool ya diyen çocuk yüzünden kaybetmiştir.