bugün

günümüz teknoloji piyasasının kaçınılmaz gereği şu ki bir teknolojik alet ilk çıktığında pahalı olacaktır, daha sonra elbette ucuzlar ama az ama çok. galaxy s4 için x sitede 1600 liraya indi diyenlere şunu sormak isterim, güzel kardeşim sen o telefona internet paketi almak için operatöre gitmeyecek misin? sonuçta senin ödediğin para yine çıkış fiyatını yakalayacaktır. ha ben 1000 tlye kaçağını bulurum dersen onu bilemem.

şahsen ben telefonun 32 gb olan versiyonunu turkcell ön satıştan aldım ve bir ay bekledim teslimat için. 2100 tl ödemeyi göze almamın bana katkısı 300 tl değerindeki kablosuz şarj kılıfı ve elli tl bonus hediyesi oldu. şu da var ki kimse sizi telefonu almak için zorlamamakta, bakıp denersin, beğenmezsen almazsın bu kadar nettir.

bir haftalık izlenimlere gelince, telefon tek elle kullanılabilecek boyutta. 5 inç ekran sıkıntı yaratmıyor. menü hızı ve internet hızı güzel, kamerası iyi. rehbere girerken biraz takılıyor. mesela benim rehberim yaklaşık 400 kişi, ortalama 2 sn kadar beklemek lazım. şarj performansı 4 uygulama full açıkken 1,5 gün ki bence gayet iyi. sensörlere alışmak zor, el hareketi ve temassız kontroller çok iyi, alıştıktan sonra çok kolaylıkla telefonu yönetebilirsiniz. ayrıca sensörün tek özelliği sadece bakılmadığında videoyu durdurmak değil, mesela telefon çalarken ters çevirdiğinizde direk sessize alıyor, hareket sensörleri de iyi yani.

telefonun kılıfları 80-100 tl arasında, şeffaf ekran koruyucular 20 tl civarı yalnız telefoncuya taktırmanızı öneririm, hava kabarcığı kalmadan takmak zor. ayrıca micro sd girişine kart takarken çıkarırken hafifçe sağa bastırmak lazım yoksa çıkması imkansız.

ayarlarını yaptıktan sonra telefonda gezinmeye başladıkça iyi bir telefon olduğunu görüyorsunuz, yalnız android şöyle böyle bik bik diyecekseniz almayın, iosun da gıcık tarafları var, diğerlerinin de.

almayı düşünen arkadaşlara detaylı yardımcı olabilirim, pm atılması yeterlidir.

saygılarımla.
yurt dışından ıphone 5 hediye geldiğinde satıp alacağım telefon. gelirse tabi
almak isteyenlerin neden almak istediklerini merak ettiğim telefon.
telefonda kalite isteyenlerin almayacağı telefon.
çok güzel olmuş cep bilgisayarı. almak isteyenler için tavsiyem biraz daha beklemeleri yoksa benim gibi 150 tl zarar edebilirsiniz 1 haftada.
dayanıklılık testi ile ilgili video:
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=K4f9gQ7b6Gg
Arm'nin biglittle teknolojisi ile üretilen 8 çekirdekli exynos 5 octa işlemcili, full hd amoled ekranlı, 2 gb ram ve 13 megapixel kameraya sahip piyasanın en güçlü cihazı.

Hafta sonu inceleme fırsatı buldum kendisini. Her ne kadar görünüş olarak s3'e benzese de birtakım iyileştirmeler sonucunda s3'ten kaliteli olduğu anlaşılabiliyor. Maalesef kasası damacana kapağı diye tabir ettiğimiz polikarbon malzemeden üretilmekte. S3'e nazaran yan krom parçasının genişliği cihaza ayrı bir kalite katmış.

Ekranı Keskinlik olarak htc one kadar başarılı bulmasam da parlaklık olarak beni benden aldı diyebilirim. Samsung'un kendine has arayüzü ve özellikleri cihaza bambaşka bir hava katmış. Benchmark testlerine baktığımızda rakiplerini tüm kulvarlarda geride bıraktığını görebiliyoruz.

Canımı sıkan birkaç noktaya değinmeden yazımı bitirmek istemiyorum. Öncelikle cihaz oyunlarda çok ısınmakta. işlemcisi çok güçlü olmasına rağmen soğutması oldukça başarısız. Diğer bir husus ise donma problemi. Her ne kadar çekirdek sayısı fazla olursa olsun android işletim sisteminin stabilite sorunundan dolayı cihaz ara ara takılmakta. Örneğin kamerayı açtığınızda ekran yan dönerken 1-2 saniye takıldığını görebiliyorsunuz.

Teknoloji marketlerinde 1700-1900 arası fiyata satılmasına rağmen doğubank gibi ithalatçılarda 1550-1600 arası bulunabilmekte. Android cihazlara baktığımızda Güncelleme sorunu olmayan, alınabilirliği en yüksek telefonlardan.
Şuandaki piyasanın en iyi cihazıdır diyebilceğimiz akla gelen Samsungun akıllı cep telefonudur. Ortalama fiyatı 1500-2000 arasındadır. daha fazla bilgi için burdadanda yararlanabilirsiniz. http://www.mervemobile.com/galaxy-s4
10 gün önce aldığım harika telefondur. geliştirici seçeneklerini aktif ederek menü animasyonlarini kapatirsaniz o minik takilma problemleri de ortadan kalkiyor. bide sarj sirasinda isiniyor diyenler case kullaniyorsaniz bi zahmet cikarin ondan bi hava alsin yavrucak. ayrica full hd mkv videoyu altyazisiyla attiğim ve çatir çatir oynatan güzel alettir ha bu yeni bi özellik mi bilmiuorum fakat beni baya cezbetmiştir. plastik malzemeden cok sikayet eden arkadaslar iphone 5 ile birlikte yapilan sağlamlik testi videolarini izlemeliler. ayrica en guzel ozellik pilin cıkarılabilmesi ve sd kart ile hafıza genişletebilmek bence. Ha tüm bunlarin yaninda iphone kötüdür diyebilir miyim? tabi ki hayır iOS'un az sistem kaynağıyla ortaya koyduğu performansı görmeyen zaten elini eteğini çeksin bu mevzulardan. her elektronik cihazin artilari ve eksileri var ama yok iphone şöyle yok samsung plastik ot bok diyip itin götüne sokmak çok anlamsizdir. Kisacasi kimse iphoneunu çöpe atmasin ya da samsungunu ocakta eritmesin.
Fazla hafif ve plastik oyuncak telefon gibi. Note 2'ye göre ekranı ve haliyle de boyutu küçük. Yok video izlerken, ona bakmadığını fark edince, küsüp videoyu durduruyormuş filan. Ne biliyim. Olmamış sanki. Note 2'ye yapsalardı o özellikleri tamam derdim de... normal bir dokunmatik telefon işte. Fena değil ama.
Samsungun ürettiği çılgın telefondur.

Samsungtan önce 3gs ve 4s kullanan bir olarak, iphone 5 ve galaxy s4 arasında takılıp kalmıştım. Taki bir reyonda ikisini yan yana görene kadar. Galaxy nin yanında ezik gibi duran bir iphone 5 görünce iphone almaktan vazgeçtim. Özellikleri bir yana devasa duruşuyla galaxy beni cezbetmişti. Fena şekilde iphone savunucusu olarak her ortamda iphonenun varsa vardır yoksa yoktur'un savunucu olarak galaxy karşımda duruyordu ve gözlerimi ondan alamıyordum. iphone 5'e bakar gibi oluyordum ama galaxy o kadar güzel ışıldıyordu gözlerimi bir an olsun iphone doğru çeviremiyordum. Nefsime hakim olup iphone 5 e kaydı gözlerim baktım baktım soluk bir ekran ince tasarım ama küçük bir şey almış gibiydim elime, ekranına bakıyorum ama canlılık yok, sanki bir şey beni engelliyordu ve bıraktım elimden iphone 5'i. Benki iphone savunucu olarak galaxy s4 ü elime aldığımda aman tanrım oldum bu ne böyle, ekran feci şekilde gözlerimi kamaştıyor, büyüklüğü insana güven veriyor ve büyüklüğü öyle bir tasarlanmışki parmaklarım telefonun üstünde kayıyor uçuyor sanki. Başka bir dünyaya girmiş gibiydim, 5 senelik iphone maceram son bulmak üzereydi, iphone ihanet etmek istemiyordum fakat galaxy öyle bir yapışmışyı ki elime bırakmak istemiyordum bir türlü. Artık düşünmek istemiyordum, bir karar vermeliydim, acaba elime almak bile istemediğim iphone 5'i mi almalıyım yoksa elimden bırakmak istemediğim galaxy s4'ümü. Öyle bir daral gelmiştiki, kalbim çok fena şekilde ihanet ama başka bir heyecanla çarpıyordu. Kolay değil 2bin tl telefona vermek borumu! tabi ki her şey para değil ama galaxy le kasaya doğru yolculuğumuz başlamıştı. ben yavaş yavaş giderken birden alarmlar çalmaya başladı. Çünkü standaki s4 alarma bağlıydı. Neyse ki satıcı arkadaş bana yardımcı oldu. Arkadaştan bir adet galaxy s4 vermesini acil olarak istedim. içimdeki ihanetin acısıyla iphone 5'in yüzüne bile bakmak istemiyordum. Sanki bana bir şeyler söyler gibiydi iphone 5 bir şeyler anlatır gibiydi ama ben satıcı çocuğun getirdiği galaxy s4 kutusu ile arkama bakmadan kasaya doğru ilerleyip sahibi oluyordum. Böyle bir alım hikayem olmuştur galaxy s4 ile.

Kullandığım bu bir ay içerisinde, samsungun sunduğu özgürlükten inanılmaz haz duydum, Gerek usb olarak kullanmayı, gerekse istediğim dosyayı format gerektirmeden bilgisayarımdan telefonuma atmak benim için geçen 5 sene öncesinde işkenceden haza dönüşmüştü. Elimde duran telefonun dışarıdan bakan gözler iphone 4s kullandığım zamanlara nazaran çok daha fazlaydı. Kendini göstermesini biliyordu galaxy. Kullanım açısından da çok iyi şeyler veriyordu. istediğim filmi 1080p olarak izliyordum ve ekran bana çok iyi derece de yetiyordu. Filmi, müzikleri, videoları dosyaları istediğim şekilde sınırsız olarak telefonuma yüklüyordum. çünkü bana hafıza kartı takma şansını veriyordu galaxy s4, 32 gb hafıza kartını taktığım anda özgürlüğü hissetmiştim ve 64gb kadar daha özgür olabilme ihtimalim vardı. Bunu samsung değilde android sisteminin yaptığını biliyordum, ama telefonun işletimin sistemini seçmedeki rolünün ne kadar önemli olduğunu anladım. Galaxy s4'ün elle dokunmadan arama yapmaya kadar şans tanıması inanılmazdı. el değmeden bütün fotoğrafları görebilmemin, gelen e-mailleri ya da mesajları el değmeden okumanın verdiği haz süperdi. Eğer bir telefon alınacaksa galaxy s4 de ne kadar doğru bir karar verdiğimin gururunu yaşıyorum şu an.

Tek sıkıntılı nokta, android işletim sistemi gerçekten çok boktan bir sistem olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Takılmalar, donmalar, program açılırken program durduruldu hataları, kendi kamerası bile açılırken kamera durduruldu hatası almak 2bin tl verdiğiniz bir telefondan görünce sinirlenmiyor değilsiniz.Tabi bunu her an yapmıyor nadir olsa da yapması sizi üzüyor gerçtekten. Rehber aç 5 senelik ios kullanıcı olarak telefonumu 20 kere açıp kapatmak zorunda kalmışımdır en fazla, ama androitte şu bir ayda kullandığım kadarı ile 20 yi bulmuşumdur.

Son söz olarak gerçekten eğer size bir haz verecek telefon arıyorsanız galaxy s4 inanılmaz bir keyif verecektir. ama eğer işletim sistemi arıyorsanız gerçekten ios gibisi asla gelmez ve gelmeyecektir. Bu geçen süre içerisinde iphone 5 kullanmak şansım oldu, arkadaşlarım vasıtası ile çok zorlandığı anlarda bile tek kere takıldığını görmedim ios'un. bu kadar stabil çalışan bir sistem gerçekten inanılmaz. Seçim sizin ben içimden geçeni sonuna kadar yazdım.

Galaxy s4 hakkında yardımlara açığımdır bu arada.

Edit: Yazım hataları
patlamış telefon. gerçekten patlamış telefondur. dikkat edilmelidir. evet.
Pil tüketimi mükemmel, piyasadaki muadili kendinden önceki modelleri arasındaki pil performası en iyi ve uzun süre olanı.

işletim sistemi iyileştirmesi ve eklentileri gayet iyi. Kablosuz çekim gücü daha iyi önceki modellerine göre.

Ekran çözünürlüğü ve renklerin canlılığı gayet başarılı.

Çift ekran kullanımı başarılı. Aynı anda iki uygulama ön tarafta kullanılabiliyor. Akıllı televizyonlarla entegrasyonu
tatmin edici. Sorunsuz bağlanıp yeterince izleme keyfi yaşatacak hızda görüntü aktarımı yapıyor.

Ekran büyüklüğü note2 ile kıyasladığında küçük fakat film izleme kitap okuma için gayet ideal ve daha büyük olması taşınabilirliği
bozabileceğinden bu boyutun ideal olmasına karar veren samsung başarılı bir manevra yapmış.

Telefonun çalışma performansı gayet hızlı ama çok ufakta olsa takılma yaşanabiliyor. Tahminim sorun görüntü işlemcisinden kaynaklanmakta (GPU), henüz bu kısımda tatmin edici olmanın ötesinde mükemmel performans yakalanabilmiş değil.
görsel
En hızlı telefondur.
"Telefonum, Aliminyum kasa olmasın ama dünyanın en hızlı telefonu olsun" diyen, hız tutkusu olan kullanıcıların telefonu.
2. Nesil teknolojinin 2014 yılı sonuna kadar en güçlü ürünü.
Insanların dedikleri yüzünden düşürmekten çok korktuğum, dalgınken yüksekten ekrana düşürmeme rağmen tek bir çiziğin bile(gerçekten baktım, yok) olmaması üzerine endişemin geçtiği telefon. Isınmasa iyi telefon. Android olmasa baya baya iyi bi telefon..
bugün sarayburnu'nda akan trafiğin arasında şaşal su misali elde satıldığını gördüm ya daha da gam yemem.
öve öve bitirilemeyen telefon.
yine android isletim sistemli, sacma sapanligi bir iki design ile giderilmeye calisilmis, amerikada uc kurus etmeyen telefon.
güney kore nin dünya ya armağan ettiği teknoloji harikası.
telefonu ileri geri sallayınca kameranın olduğu yerden tıkırtı gibi bir ses gelmektedir.

bu sorun birçok s4 de mevcut.
Galaxy s3 den üstün telefondur sanırım bu konuda herkes hemfikir, ancak fiyat olarak baktığımızda bu üstünlüğü 800 lira vermeye değer mi? Şahsen degmeyecegi kanaatindeyim, 1100 lira veririm s3 alırım keyfime bakarım.
evrenden daha fazla galaksiye sahip olan samsungun galaksilerinden sonuncusu.
Bu işin piri olduğunu düşündüğüm telefon.
tüketim çılgınlığının son örneği.

ulan 3 ne zaman eskidi de 4e geçtiniz?
güncel Önemli Başlıklar