bugün

üzücü bir şey olsa gerek. erkek olsam ve sakalsız gezmek zorunda bırakılsam kahrolurdum herhalde. aynalara küser, iştahtan kesilirdim. neyse şimdi bunu tartışmayalım. erkek değilim ve böyle bir sıkıntım yok. sakalsız gezmeyen kızlar var bir de. onlara şimdi değinmek istemiyorum.

bir toplumsal olayı çözelim istiyorum dostlar. malum global ısınma var, çevre kirliliği, işsizlik vs. yavaş yavaş hepsine çözüm önerileri sunacağım. bu hükümetin bir şey yapacağı yok. ben el atıyorum artık olaya. bir öncelik sıralaması yaptım. daha önce söylemiştim plansız işlere karşıyım. ilk sıraya da "görüntü kirliliğini" koydum. formalizme önem veriyorum. görüntü kirliliğinin nedeninin de erkeklerin sakalsız gezmesi olduğunu saptadım. son aşama olarak da bütün uyarılara rağmen böyle gezmeye devam eden erkekler için bir ceza sistemi düşündüm.

işe bir şirket kurarak başlamayı planlıyorum. işe alacağım erkeklere de "sakal kesmek kesinlikle yasaktır" kuralını koymayı düşünüyorum. böylece rakip firmalar benden esinlenerek bu kuralı uygulama yoluna gidecektir. bir süre sonra çevrede "ampul" gibi parlayan erkek kalmayacaktır.

mottomuzda şu olacak: "ampule karşıyız"

evet şimdi siz de yeni bir başlangıç yapın ve "ampulleri" söndürün. 2011'e ne kaldı canım şunun şurasında?
benim gibi sakalını uzun zamandır tamamen kesmeyen biri için utanç kaynağıdır.
Benim gibi esmer olanların genelde tercih ettiği durumdur.
üniversitedeyken hep sakallı gezen gencimiz, eğer şanslıysa ve okul bittiği anda bir iş sahibi olduysa en büyük kabusu sakalsız insan içine çıkmak olacakır.
kendisine son sözüm: (bkz: tek derdin bu olsun genç)
kimilerinin çıplak hissettiği andır.
bir yıl ayrılık acısı cektıkten sonra uzamıs sakalın kesılmesıyle hayata dönüş etkisi yaratan halk onune cıktıgında bebek poposuna benzeyen beyaz cilt.
eğer devamlı sakallı olarak geziyorsan çıplak hissetme durumu yaşanır. elini attığın zaman bir boşluk hissedersin. ama tabi erkek olmanın belirtisi kılla tüyle değildir. sonuçta bazen o tüyler rahatsızlık bile verebilir. * sonuçta kılda keramet olsaydı diye bir özdeyişte vardır. fakat benim sakal seven kamyoncu temel için zor bir durumdur. hele kıvırcık ise sakalınız o zaman sivilce ve kıl dönmesi yaşarsınız. o zaman mecbur kesmek zorundasınızdır.
çırılçıplak bi şekilde sokağa çıkmakla eşdeğer bir durumdur. *