bugün

yorucudur ama bir o kadarda zevklidir.
insana ruh dinginliği ve huzur veren, şehir yaşamı içinde yapılabilecek en anlamlı ve çok güzel bir aktivitedir.
hele bir de hafiften çiseleyen yağmur eşlik etti mi, bir de karanlık ise, kolunuzda sevdiceğiniz de varsa değmeyin halinize.
bundan daha fazla insanı rahatlatan ve haz veren ne olabilir?
elbette yalnız yürümenin keyfi de ayrıdır tabi. insana kendine dönme olanağı sunar. tefekkür edersiniz...

kanımca türkiye de en yürünesi sahillerden biri salacak sahilidir. üsküdar'dan başlayıp kız kulesine kadar; karşıda usulca dalgalanan ve nesnelerin gölgesiyle parıldayan bir deniz, otantik yapılar eşliğinde ilerleyip hüdâyi yolu'na vardığınızda alacağınız mistik koku ile sizi sizden alan bir görüntü ve atmosfer sunar.
kız kulesine geldiğinizde bir kez daha büyülenirsiniz bu manzara karşısında. derince bir nefes alarak etrafa bakınırsınız. bu tarihi istanbul manzarasından kendinizi alamazsınız.
kennedy sahilinde yürümek te güzeldir. topkapı surlarının gölgesinde, uğruna nice savaşların yapıldığı tarihi yarımadada, konstanipolis in asil kalıntılarıyla, üsküdar-harem ve kadıköy ü karşınıza alırsınız bu sefer. ışıldayan boğaziçi köprüsü de görünür.

elbette her sahilin dokusu farklıdır. ancak istanbul'daki bu sahillerde yürümek tarihi dokusu, ruhu ve mistikliğiyle birlikte ayrı bir haz verir.
bunun dışında kadıköy-moda sahili, kartal, bostancı sahilleri de güzeldir. ailecek keyifli keyifli dolanmak için ideal yerlerdir.
türkiye deki gözde sahiller arasına izmir kordon boyu nu ekleyebiliriz elbette. çimenlerde oturup sakince biranızı yudumlamak hoştur. ayrıca buranın en güzel artısı istanbul daki gibi araba, egzos ve bozulan yapılaşmaların olmayışı ve daha cool bir atmosferin oluşudur.

güzeldir sahilde yürümek, yalnız ya da sevgili ile.
mutluluk verir...koşmak ta öyle... belki biraz müzik te olabilir;
http://www.youtube.com/watch?v=QVyQE8dN5-M
en güzel akşamüstü aktivitesi. hava mis, yürüyün ulan.
görsel

Nah bele bişedir.
bazı bazı kafa dinleme amaçlı yapılan şeydir.
Iyotlu deniz kokusu sizi rahatlatacaktır. hele bir de boğazdaysanız tüm stresiniz gidecektir.
Önce Şeref Bey Stadı'nın önünden geçip, sonra ağaçlı yoldan devam edip ve en sonunda sahile doğru uzanıp, ufukta batan güneşi izlerken gidiyorsanız, gerçekten huzur verici olabilecek aktivitedir.
Rahatlatan, düşündüren, bazen düşündürürken üzen keyifli eylem.
az önce yürüdüm geldim. keyifli oluyor. su çok soğuk bu arada... 2-3 norveçli yüzüyor aldanmayın adamlar alışkın. benim için 23 nisandan öncesi haram.
yalnızsanız dünyanın en huzurlu eylemidir.

ayvalıkta okuduğum dönemlerde bilen bilir sarımsaklıda ev tutmuştum. böyle nisan, mayıs akşamları bir bira alıp önce plajda içer, sonra sahil boyu yürürdüm. kulaklığım takılı huzur doluydu. bazen de gece yüzerdim sanki bütün dertlerimden arınıyormuş gibi olurdum.

tavsiyedir.
Kafa dinlemek için yapılabilecek eylem.

Huzur verir.
Bi (bkz: sex on the beach) değildir.
yatıştırıcı bir aktivitedir gerçekleştirilirken düşündürür, hatta huzur doldurur. edirnede deniz yoktu. olsundu.