bugün

Çok mantıklı bende mi satsam senaryolarımı acaba.
Sen 4 yıl radyo sinema tv oku sonra ele ayağa düş.
Kardeşlerime hak verdim.
Protesto amaçlı bir ilan. Açıklama da güzel olmuş.
(bkz: courier new)
(bkz: yarım kalmayacak)
Yani param olsa ibneliğine alirdim, sırf para kazansinlar diye.

Vallahi imrendim adamlara.
Başarılı olma ihtimali yüksek olan bir senaryo olsa gerek. Hiç bir senaristin aklına gelecek bir eylem değildir bu yapılan. Yaratıcı bir eylemdir. Elinden tutan olmadığı için keşfedilememiş olabilir.
güldürdü. işin ehli olarak sinopsis'e bakılması şart. tek senaryoyla olmaz be aslan. Madem güveniyorsun demo çekmek çok mu zor?
Başlığıyla, içeriğiyle gerçekten senariste yakışan bir ilan.
Gününüze neşe katsın;

https://www.sahibinden.co...enaryosu-309373519/detay/
(bkz: sen mi verdin lan o ilanı)

sacmalık.
fikir ilanıdır.
Recep ivedik gibi sikim bir filmin en çok izlenen film olduğu sikindirik memleketimde şaşırılmaması gereken ilandır.
çok da şey yapılmaması gereken ilandır. sinema her ne kadar sanat olsa da aslında insanlar için eğlencelik işlerdir. belli bir zaman dilimini değerlendirmenizi sağlar. kimisi güldürür kimisi hüzne boğar kimisi korkutur ama amaç hep aynıdır. belli bir zaman dilimini keyifle geçirmek/geçirtmek. böyle bir sektörde çaba sarf edecekseniz; benim senaryom, benim filmim bu arkada. bunu yapacaksınız, benim dediğim sanatsal filmlerde zaman harcayacaksınız diyemezsiniz. bu bir kitap değildir. senaryodur ve birisi bu işe parasını yatıracaksa karşılığını da sizden bekler. bir nevi ticarettir yani. "ısmarlama işler gidiyormuş, elma armut gibi" ne olacaktı peki kardeşim? sen para karşılığı bir filme senaryo yazacaksın bu elma armut gibi olmayacak mı? o kadar sanat aşığıysan roman yaz. dileyen okusun ve sen de gönlüne göre yaz. o kadar güveniyorsan senaryona bunu kitaplaştır. daha önce film olmuş çok sayıda kitap var piyasada.

ülkemde; herkesin yaptığı işe gereğinden fazla önem gösterme hastalığı var maalesef.
Filmin ticareleşmesini, yapımcının ticari kaygsını da es geçmemekte fayda var. Fakat bu çok kazanan yapımcıların sinemaya, sanata borçları var! Gençlere, yeni fikirlere yatırım yaparak bu borçlarını da ödemeliler. Bir nevi vergi olarak bile görebilirler bunu *
Böylelikle belki milletimiz de nitelikli bir şeyler izleyebilecek kültüre kavuşurlar
Daha ziyade 100 bin bir eleştiri gibi geldi bana.
güncel Önemli Başlıklar