bugün

avrupaya türkiyeyi çok daha farklı şekilde tanıtma şeklidir.
(bkz: hadisenin eurovisiona katılması)
rimi rimi ley gibi bir parçayla katılmaya zorlanacaksa izlenmeye değmeyecek olaydır.
(bkz: eurovisionu ciddiye alan tek ülke)
(bkz: türkiye)
öncelikle büyük bir sago hayranı olduğumu belirterek yazıya başlayayım ki yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim.
sago'nun yazdığı sözler türkçe olup edebi değer taşıdığından yurt dışındaki kişilerin oy verdiğini dikkate alırsak türkçe bilmeyen kimselerce anlaşılmayan bu sözler eurovisionda bir anlam ifade etmeyecektir. sago'nun yapmış olduğu rap oldschool rap, tamam adam isterse istisnalar kaideyi bozmaz gibi şarkılar da yapabiliyr ama adından da anlaşıldığı gibi bu şarkı bir istisna; şu an oldschool rap dinleyeni ve seveni dünyada çok az ve avrupada yok gibi.. yalnız amerika'da tutuyor desek yeridir. bir de adamcağız gora'ya müzik yaptı diye gora mayonezi ketçapı falan dediler, eurovisiona katılsa hakkında neler neler der türkiye'deki kendini bilmez bir çok densiz. yani sonuç olarak tamam biz sevenleri için çok güzelmiş gibi görünse de aslında pek de akıl karı olmayan iştir türkiye'nin eurovision politikasına göre. ha tamam ben eurovision sonucunu önemsemiyorum kaliteli bir yapımla giriyim yeter denirse belki düşünülebilir. şu an eurovisionda işleyen 2 trend var, ya komedi unsurları katacaksın işin içine ya da nu metal, r&b gibi trendi tarzlarda şarkı ile katılacaksın. bu durumda benim de önerim (bkz: manga nın eurovisionda türkiye yi temsil etmesi)
eğer ülkemizi temsil ederse; çok sevinceğim olay. söz ve müzik konusunda avrupa'ya dersini verecek büyük üstaddır kendileri.
yurtdışında beni türküm demekten iyice utandıracak olay olacaktır.
turk live crew adlı grubun katılmasından kat kat iyi bir durumdur.
güncel Önemli Başlıklar