bugün

(bkz: hiç bizimkini yediniz mi)
Kız arkadaşıyla ilk defa Burger King'e giden erkeğin ikilemde kalmasına neden olan soru.
(bkz: biz ikinciyiz ama bizimki 77 santim)*
burger king' in kendisini sanki doksan kuruşa muhtaçmış gibi yapmasıdır.

(bkz: faik)
(bkz: 69 u çok seveceksiniz)
burger king personelinin kar marjını arttırmak adına kurdukları soru cümlesi. şöyle ki; eğer siz 90 kuruşluk büyük seçimi tercih ederseniz kuvvetle muhtemel bu ek ürünlerin şirkete maliyeti 30 kuruş civarında olacaktır. bu da her sattıkları büyük seçimli menü için kar marjının 60 kuruş artması demektir. türkiye'de 310 restoranı bulunan burger king'in her şubesinde günde ortalama 100 büyük seçim menü satsılsa, merkez kasaya bir günde ekstradan 18.600 tl giriş olacaktır. bütün yıla vurulduğunda 6.789.000 tl'lik bir rakama ulaşıyor. *
demek ki boşuna sorulmuyormuş.
bir robot haline sokulmuş insan repliği.
tavuk burger menü alırsanız bu sözü duymanıza gerek kalmaz menü zaten king boydur.
(bkz: onemli olan boyu degil islevi)
--kayrahan--
burger king personelinin kar marjını arttırmak adına kurdukları soru cümlesi. şöyle ki; eğer siz 90 kuruşluk büyük seçimi tercih ederseniz kuvvetle muhtemel bu ek ürünlerin şirkete maliyeti 30 kuruş civarında olacaktır. bu da her sattıkları büyük seçimli menü için kar marjının 60 kuruş artması demektir. türkiye'de 310 restoranı bulunan burger king'in her şubesinde günde ortalama 100 büyük seçim menü satsılsa, merkez kasaya bir günde ekstradan 18.600 tl giriş olacaktır. bütün yıla vurulduğunda 6.789.000 tl'lik bir rakama ulaşıyor. *
demek ki boşuna sorulmuyormuş.
--kayrahan--
- sadece 90 kuruş farkla büyük boy ister misiniz?
+ tabii yaa mis ayaküstü yıka beni. 30 kuruşa verirsen olur.
- nasıl?
+ zaten yılda 6.789.000 kazanıyonuz lan 60 kuruş eksik olsun ver işte.
bir süreden sonra ruhsuzca motor gibi sarfedilen cümle. cümleyi bitirip nefes aldığınızda karşınızdaki amcanın "he gızığğğm" demesi başlı başına intihar sebebidir.
bizi 90 kuruşa muhtaç ettiler.
yanınızda bir erkek arkadaşınız varsa
-o her türlüsünü yer,
ama benim en küçüğünü dahi ağzıma bile sokmuşluğum yoktur
diyebilirsiniz.
orospu çocuğu cümlesidir. cümleyi sarfeden emekçileri tenzih eder cümlenin menşeinin amına koyarım.