bugün

--pediatrik-norolog-prof.-dr.-sabiha-paktuna-keskin~ sabiha paktuna keskin; pediatrist, pediatrik nörolog, profesör doktor, yazar.

1955 yılında tekirdağ'da doğdu. tekirdağ namık kemal ortaokulu'nun ardından, 1974 yılında robert kolej'den mezun oldu. cerrahpaşa tıp fakültesi'nde 1980'de lisansını, 1986'da pediatri asistanlığını, 1995'te ise doçentliğini tamamladı.

fulbright ve tübi̇tak bursları ile ödüllendirildi. stanford ve rochester üniversitesi'nde okuma hakkı kazanmış olmasına rağmen, eğitimine türkiye'de devam etti. international autism research center'da otistik çocukların davranışlarını inceledi.

eğitiminin ardından annelere yönelik "her şey çocuklar i̇çin" serisini hazırladı. serinin ilk kitabı "düşe kalka çocuk"ta çocukların gelişim aşamalarını özetledi. i̇kinci kitabı ile "davranışlara söz geçirmek", uygulamalı davranış analizini özetledi. serinin üçüncü kitabı "çöp çocuk"ta ise çocuk çizgilerinde, çocuk gelişim aşamalarını inceledi.

yayımlanmış kitapları
bana seni anlat baba (ekim 2003)
bana seni anlat anne (mayıs 2005)
çocuklarla doğru i̇letişim (aralık 2005)
çöp çocuk (ocak 2007)
anne i̇ş'te (ağustos kaynak*
uzmanlık alanı olmayan rahatsızlığı tedavi etmeye çalıştığı ve terapi sürecinde elde ettiği bilgileri izinsiz olarak romanında kullandığı iddiasıyla mahkemelik olan pediatrik Nöroloji Uzmanı'dır kendısı.
özel klinikte tedavi sırasında aşırı dozda narkoz ve yanlış iğne sonucu 3,5 yaşındaki yiğit cem kaba'nın ölümüne sebep olan gözü para'dan başka bi sey görmeyen nöroloji uzmanı.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/102149.aspx

sağlık bakanlığı soruşturma başlatmış inşallah hak ettiği cezayı alır.
an itibariyle yaptığı hata yüzünden ölen çocuğun ardından içim rahat diyerek atv stüdyolarından ayrılan profesör denilen şahıs. hapislerde süründürülmelidir, dava sonucunu dört gözle bekliyorum.
Yüzünde çok hırslı bir insan ifadesi olan kadındır. Doktor olmak, Prof olmak merhameti götürmesin. O yavruya ait videoyu izleyince taş olsa duygulanır. Buraya link koyamadım ama bu doktorun ismini yazıp "yalanı çıktı hürriyet haber" yazarsanız görürsünüz. Sapasağlam kliniğe giren çocuk bu Prof'un kliniğinden baygın çıkıyor ve o esnada neler olduğu ayan beyan ortada. Yaptığı hata ve sonrasında kontrol etmemesi yüzünden minik çocuk ölmüştür. Allah minik çocuğun ailesine sabır versin.

Edit: biraz gelişme göstermişiz eskiden olsa işine devam ederdi bu dr, şimdi okudum meslekten men edilmiş çokta iyi olmuş. Saniyesinde eksileyenler yakını sanırım yoksa bir normal bir insan böyle bir şeyin bir gün kendi başına da gelebileceğini düşünerek duyarlı davranır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar