bugün

an itibariyle yine yaşanmıştır.
her gece yaşanacaktır.
her defasinda bana "ulan kurcalaya kurcalaya bozdum galiba sozlugu" diye panik yasattiran durumdur.
gri ekran vermek suretiyle yaşanmıştır. artçıları halen devam etmektedir.

- mahmut abi. sizin orayı da salladı mı?
sözlüğümüz külkedisi sendromu yaşamaktadır.
"genemi virüs girdi bu bilgisayara?" diyip bilgisayarımı tarattığım durumdur.
kaç gündür devam eden bilgisayar parçalamaya sebeb olan hadise.
--spoiler--
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
--spoiler--

seklinde alinan bir veritabani baglanti hatasi ile raporlanan olay.
(bkz: #3130189)
sadece gri bir ekran ve koca bir boşluk. algılanamaz bir hacimsizlik ve sonsuzluk. karamsarlık ve karmaşanın iç içe girmiş halidir sözlüğün delirmesi. acıdır. sabretmesi güçtür.
yazarların delirmesine yol açacak delirmedir. gündüzden kendini belli etmişti. her tıklayışta, gri ekran gerginliği yaşatmaya devam ediyor.
hayatinda sozlukten baska pek bir sey olmayan insanlar icin zor bir durumdur. yasanan 20sn'lik bir kopukluk da olsa sozluk insani o saniyeleri "haaaaaaaaayyyyiiiiirrrrhayiiiiiiirrrr" telasiyla karsilar.
sözlükten birkaç dakika bile ayrı kalmanın ne kadar kötü olduğunu göstermesiyle aslında bize sözlüğün önemini ve gönlümüzdeki yerini yeniden kavratan hadise. çok sürmüyor aslında ama, sözlük söz konusu olunca bir dakika bile heyecanlandırıyor insanı.**
http://img231.imageshack.us/img231/1611/asdkx6.jpg
sözlüğün, yazarlarına "biraz susun ve kendinizi boşluğa bırakın, rahatlayın, sakinleşin" diyerek kocaman bomboş bir gri ekran vermesidir.

(bkz: sanırım bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
sozluge sanki 56k modemle baglanildigini hissettiren hadise. hala da ayni.
dünün başlıklarına bakmaya engel olan durum. Acaba sadece bana mı oluyor bu??? bak hala bakamıyorum...
(bkz: sözlüğün kendini cinderella sanması)
(bkz: tam geceyarısında yazarların balkabağına dönüşmesi)
00.00 sularında entry giriyorsam ctrl + a - ctrl + c kombinasyonunu kullanmama vesile olan hadise.
bugün olmamasını umduğumuz hadise.
sözlüğün emekliye ayrılacağım, sizden bıktım dediği trip atma olayıdır. azraille frekanslaşır bakar ki zamanı daha gelmemiştir, bize dönüş yapar.

sözlük - huhu kimse var mı ?yokmuş dünyaya geri dönüyorum. geldim geldim .aman sizde bir dakika gri olduk diye hemen laf etmeye başlıyosunuz. aaa...yaşlanıyorum anlasanıza. her gün bir sürü laf işliyonuz beynime. ben size bir şey diyormuyum ??
iyi geceler hepinize.
güncel Önemli Başlıklar