bugün

Yunanlılar bunlardan çok korkutuğu için o taraflara dikmek daha iyi olur.mirage 2000'lerine çok güveniyorlar.F-16'lılar kaldırmadan tavşan avlar gibi bunların uçaklarını indirmek zevkli olurdu.Bu sefer bu toprakların kıyısından bile geçemeyeceksiniz zeusun torunları sizi...
izmir olmalıdır. Tutuşsun biraz karşı komşu.
Öncelikli sorunumuz ege ve akdeniz yunan ve rum kesimleri olduğu için büyük şehirleri de koruyabilecek şekilde kıyı şehirlerine kurulacaktır diye düşünüyorum.
Bu saatten sonra s400'ler büyük ihtimal egeye konuslandirilacaktir.
Cünkü; s400'ler alinmamis olsaydi, f35'ler gelecekti. Su an icin türkiye'nin ismarlamis oldugu f35'lere büyük ihtimal yunanistan müsteri olacak. Bu sekilde yunanistan hava filosunu güclendirmis olacak. Türkiye, hava filosunu güclendirmek icin baska bir alternatif bulasiya kadar ve yunanistan'a f35'leri adam akilli kullanmasina firsat vermemek adina ege ve akdeniz olacaktir.
amerika o konuya karışır, onlar konuşulmuştur...önemsiz yerlere konuşlandırırlar, bi işe yaramasınlar diye...yunanistan s-300 almıştı- amerika ona çok feci karışmış ve yunanistan´ın ağzına sıçmıştı...s-400´ün akibeti de öyle olacaktır...

mesela sen incirlik´in yakınlarında bi yere s-400 konuşlandır bakiim, bak n´oluyo?...

son anda kıvırır uzun...onun kıvırmaları meşhurdur...g-20´de putin´de vardı. trump putin´le kesin bu konuyu konuşmuştur- sonra da- ben duymadım ama uzun´a övgüler dizmiş- bunların ardında o konuşmalar yatar.

sonuçta amerika boş beleş bir ülke diil...rusya´da diil...türkiye´nin saman ithal ettiğini onlar da biliyo...bi şekilde türkiye´yi çok kötü köşeye sıkıştırmışlardır, büyük bir taviz almışlardır, onun ne olduğunu ilerde görürüz.

uzun dış politika nasıl yapılır, bilmiyo. ne yazık ki bilmiyo.

bunun hiçbi faturası olmıycak, istediğimiz gibi at koşturcaz, diyenler bilsin ki, nato ülkelerinin hiçbirisi amerika´nin otoritesine danışmadan at koşturamaz. almanya da dahildir buna, fransa´da...siz istediğinize inanın da ben açıkçası böyle bir şey olacağına inanmıyorum. bir karşılık istenmiş ve o karşılık alınmıştır.