bugün

çık gel..bu zehir çelik dayanmaz.. Can ne yapsın? Dolar insan..zamanla doldurulurda insan yine.. Bilmediğim şeyler değil.. Kolay olmak zorunda değll de zaten.. Hatta çok da zor olsun.. Ama artık tam olsun.. Bir gerçek kedimiz, bir de kedimiz olsun..anlarsın ya..
hala 80.000'inci entryi girmeyi bekliyorum.
4-5 yaşlarından itibaren deli gibi dört işlem yapan biri olarak, matematikten 45 alıp kitaptaki testlere boş gözlerle bakmayı kaldıramıyorum sözlük.
behzat ç'yi kaçıracağım diye geberiyordum la üzüntüden,
elektrikler 2 kere gitti geldi,
gelip gitti mi yoksa hangisi daha çok yakışacak cümleye karar veremedim,
işte sözlük hep böyle kararsızım la ben ve de sinirli,
hayır yani bursa büyükşehir belediyesi bilmiyor mu cuma akşamı evde behzat beklediğimi alla alla!!
arkadaşlarımı kendime dost yaptım hep. onlarsa bir arkadaş bile olmadılar bana.
yeni karma seviyemden nefret ediyorum sözlük. çikita muz nedir allah aşkına?

edit: rakiplerin dönsün şaşkına, in-şal-lah!!!
geçenlerde işyerine doğru gidiyorum, hava yağmur tipi fırtına.

başıboş bir köpek yağmur almayan kuytu bir köşede yatıyor.

ben ıslanırken bu it neden keyif yapıyordu? dayanamadım.

az ilerden aldığım iple üşenmedim, köpeği ağaca bağladım.

köpek cıvıltıları arasında yağmurun sesi pek bir güzeldi.
Bugün arkadaşla geziyorduk aslında çok fazla boş zamanım olmadığı için 1 hafta önceden sözleşmiştik hava güzel olmayınca geziyi kısa tuttuk starbucksa oturduk. Arkadaş üst kata çıkıp yeri kaptı bende filtre kahveleri aldım. * Arkadaşın yanına doğru giderken insanları da inceliyorum bir yandan * onlarda beni süzüyor , her zamankinin aksine buğday tenli , kumral , renkli gözlü kızların istilasına uğramış . iyiymiş diyorum içimden bir yandan da arkadaşımı arıyor gözüm malesef duvar kenarına oturmuş . Bula bula burayı mı buldun diyorum içimden yan masada 5-6 tane liseli ergen * , karşı masa da yiyişen bir çift ve arkada sandalyelerimizin arka tarafları birbirine deydiği için ani hareketleriyle deprem olmuş izlenimi veren tuhaf kız. Yine de keyfimi kaçırmıyorum masaya oturmadan önce göz göze geldiğim kıza gözüm takılıyor yüzünde masum bir ifade var telefonuyla ilgileniyor bir süre yanında ki arkadaşına söylemiş olsa gerek arkadaşı dönüp bakıyor bir mühlet. Kendime de güvenim tam kotondan aldığım mavi renk kotum , bershkadan aldığım krem rengi leather shoesım , yine kotondan aldığım düğmeli kazağım *, kazağın içinde LCden aldığım cyan renginde gömleğim * , spor deri ceketim , mavi gri tonlarını içinde barındıran fularım , saçlar jöleli hafif murat boz vari arkaya yalatılmış , üniversite stajı olmasına karşın hoca bu hafta ses etmez nidalarıyla bıraktığım kirli sakal.. Arkadaşıma dönüp şu kızlarla konuşsam mı acaba diyorum. Bir insanın diğeriyle tanışması sosyallik insanlık adına son derece normal ve gerekli bir şey olduğuna inansamda kalkıp masalarına gitmek güç geliyor.

" Acaba sen değerli insan , egolarına ve şu anki umursamaz tavrına güvenip o kızla konuşmaman sonucunda ikinizin hayatında yarattığın boşluğun farkında mısın? Paralel evrenlerinden birini daha katletmek üzere değil misin? Peki sen erkek olarak dünyaya gelmedin mi ? Bu boşlukları doldurmak kızlara yeni soluklar vermek ? " diyorum kendi kendime. Tam gidip konuşmak üzereyken kızların arkasında benim üniversiteden ara sıra muhabbet ettiğim kız arkadaşlarımı görüyorum. Arkadaşıma dönüp gerçekten güzel yere oturmuşsun diyorum.

Biraz oyalanabilirim sanırım diyorum. Belki de o kızlardan önce gider o arkadaşlarım. Muhabbete devam ediyoruz arkadaşımla bir yandanda arkamdaki kız gülmek suretiyle harmonik harekete başlıyor ve yine saldalyem sallanıyor. Arkaya dönüp bakıyorum bir rahat dur demek üzereyken nedense bunu demekten vazgeçiyorum. Kahvelerimizde bitmeye başlamış arkadaşımla koyu bir sohbete dalmışız arkamdaki zelzele zeliha * kalkıyor içerisi de baya bir dolduğundan herhalde tek boş yer bizim arkamızdaki masa olacakki bir çift oturuyor sonradan yiyişmeye başlayacak olan. Yiyişmeye başlamalarıyla beraber arkadaşıma hadi kalkalım diyorum . Ayağa kalkmamla birlikte üniversiteden arkadaşlarımın olduğu masaya doğru yöneliyorum o kesiştiğim kız da başını kaldırıp bana bakıyor herhalde gelip kendisiyle konuşacağımı düşünmüş bir an göz göze geliyoruz ben onu geçip arkadaşlarımın yanına gidiyorum onlarla muhabbet ediyorum 5 dakika kadar sonrada ortamdan ayrılıyoruz dışarı çıktığımda içimde bir pişmanlık duygusu oluşacağını düşünmeme rağmen böyle bir duygu oluşmuyor çünkü biliyorum ki hayat tekrarlardan ve buğday tenli renkli gözlü kızlardan ibaret.
bir gün daha bitti. hayatta derse gelip bitsin diye dua eden hocalarda varmış kendini bilmez saygısız hocalar. insanı kızdıracak cinsten, pedegoji dersi veren bir hocadan dersin içeriğine yakışmayacak hareketler sergileyen hocalar varmış bu dünyada. Bu gün az küfür yemedi ama bunu bilsin yani.

özet: kızlar hala yalnızım tanışalım mı ?
evet arkadaşlar itiraf ediyorum sigarayı bıraktım diye camel soft'a başladım çokta mutluyum her türlü itiraf edebilirim.
katil olucam sözlük. bugün yanımda bıçak taşırdım. her an cinayet işleyebilirim. çok derdim var çok. amına kodumun evinde ailevi sorunlar ayrı, bana yapılan baskılar ayrı. oraya gitme, buraya gitme. bu cümleleri eden o amınakodumun çobaklısı abimi günün birinde bıçaklayıp veya sert darbelerle öldürecem. yeter ya. diyaliz hastasıyım diye çocuk muamelesi görüyom. neymiş araba çarparmış! yaşım 25 hala özgürce gezemiyorum. asabi ve depresyonlu biriyim.
görsel
acı çekiyorum.. aşk.. sevgilim terk etti.. saat 00:02 ve ben bu başlığı kaçırdım..

ağlıyorum.. ühü.. ühü..

itiraf ediyorum.. malsınız.. veya ben malım..

öyle işte..
sözlükle alakası olmayan arkadaşlara ara sıra başlıklardan beğendiklerimi okuyup tepkilerini ölçüyorum. yani bir nevi sözlük için kamuoyu yoklaması yapıyorum. pek fazla gülmüyor keratalar. lan oğlum ne boş işlerle uğraşıyorsun diyorlar bana. halbuki onlar yanlış biliyor, benim suçum değil bu, bu sizin suçunuz.
diyaliz hastasıyım. bir çok sıkıntılarım var. cinayet işlesem hapse girer miyim acaba? girersem cezaevinde de diyaliz makinesine bağlanır mıyım. çok merak ediyorum. iyice bunaldım.
hayatımın yarısı sarhoş olmakla, diğer yarısı ayılmakla geçiyor.
eğer ben aramazsam hiç aramayacak arkadaşlarım var, hatta dostlarım var. *
bir yere davet edilip gitmediğim zaman çok şey kaçıracakmışım gibi geliyor.
ölümün olduğu bir dünyada yaşamak istemeyerek kendimi garip bir paradoksa sürükledim.
jehan barbur'un güzel adam şarkısındaki gibi bir kadın istiyorum.
yarın sabah ki artık bu sabah mi oluyor bilemedim ama olsun önemli değil. önümüzdeki sabah uyandığımda yeni bir başlangıç yapmaya karar verdim ama hani öyle pazartesi baslanilan diyetler gibi değil. bu sefer çok kararlıyım ve başaracağım. bu güne kadar kırdığım insanlardan özür dinleyeceğim başta annemden. yeni bir başlangıç yapicam lan artık sağda solda surtme devri kapandı. kardeşlerime de vakit ayircam artık yapmamız gereken bir sürü şey var daha. duzene karşı olmayacagim artık, uyum saglamaya çalışacağım. derslerime gitmeye de karar verdim artık derslerime de gereken önemi verecegim. geçmişte yaptığım hatalardan telafisi olanları telafi edecegim. artık daha fazla batmayacagim, aldığım her nefeste geriye gitmeyeceğim. düştüğüm ve kurtulduğum batakliklara artık yaklasmayacagim bile. yepyeni bir ben olarak uyanacagim yarın sabah. belki sizde inanmiyorsunuzdur bana, içten içe guluyorsunuzdur okurken hayallerde yaşadığımı düşünürsünüz ama bu sefer gerçekten öyle değil. artık harekete geçme zamanı geldi aslında o zaman çok önce geldi ama ben hareket edecek gücü yeni buldum kendimde. artık kendim olmayacagim belki ama yeni bir ben olacagim. son kurtuluş yolum bu; eğer bunda da başarısız olursam yok olup gideceğim. umarım başarılı olurum yepyeni bir ben olurum ve sahte mutluluklar yerini gerçek mutluluklara birakir. neden bilmiyorum ama bu sefer icimde umut var ve başaracağıma inancım tam.
Sevdiğim adamın derdi bile derya olamaz, o kadar kıskancımdır ben.
beni yeni insanlar lazım. bunaldım. sosyalleşsem iyi olacak sanırım. merhaba ben kamil, selam aleyküm ben kamil, slm ben kamil, mrb bn kml, mrb bn k@mil... önce bir hitap bulmam lazım..
bana hiç özel mesaj gelmiyor be sözlük. sanal ortamda asosyal kaldım.
itiraf ediyorum sevgili sözlük...

tüm sözlük yazarları insanlıktan, 5 gram bile olsa, nasibini almalı. böylece ırkçı, faşizan başlık açmaktan ya da aynı minvalde entry girmekten vazgeçmeli.

böyle bir görüşüm var, sevgili sözlük, itiraf ediyorum...kayıtlara geçsin.