bugün

akrabalarla aranızın açılacağına işaret eder.
(bkz: uyan savaş çıktı)
yatmadan önce age of empires oynanmıştır.
götünün açıkta kalması anlamını taşıyan durum.
Yıllardır rüyamda birileriyle savaşırım, çocukluğumdan beri.
Hiçbir zaman silahım ateş etmedi. Hep tutukluk yaptı, bazen de parmağım tetiğe yetişmedi, bazen tetiği çekmeye gücüm yetmedi. Askere gitmeden önce ise rüyaların hepsi doluşuyor aklıma. Benim neden bütün rüyalarımda silahım tutukluk yaptı lan?
Hepsinde de karşı karşıya olurdum birileriyle, basmam gerekirdi o tetiğe. Allah Allah
Aslında ben rüyalarımı belli bir noktaya kadar yonlendiririm bilincimle ama işte. Olmuyordu.

Bir keresinde bir hanın içindeyim, gemilerle düşman geliyor. iniyorlar gemiden görüyorum. Han komple bizimmiş dayimlar teyzemler annem ananem üst katlarda uyuyormuş.

Çekiyorum oku geçiyorum cama atıyorum gelenlere tek tek. Oklar adamlara çarpıyor yere düşüyor. Girmiyor etlerine. Diyorum herhalde yavaş atiyorum, daha çok çekiyorum. Yine olmuyor.

Gelenler kılıcını çekiyor upuzun parlayan demir kılıç bildiğin. içeri geçip kınından kılıcımı bir çekiyorum tahta kılıç:d
Ucunu etime bastırıyorum. Girmiyor.

Kapıyı zorluyorlar, ölü taklidi yaptim:d içeri girdiler yanımdan geçip yukarı çıktılar.
Ben bir rüyadan dolayı bir hafta kimsenin yüzüne bakamadım sözlük:d en sonunda anlattım evdekilere de rahatladım güldük geçtik.

Bir keresinde de bir kayanın arkasında saklanıyorum, bıyıklı esmer bir kaç adam yaklaşıyor. Ateş etmem gerekiyor dönüp. Ayağa kalkıp dönüyorum doğrultuyoruz silahları, tetiğe basmaya çalışıyorum gücüm yetmiyor, bastırıyorum olmuyor. Simdi olacak diyorum olmuyor. Gülerek yaklaşıyorlar bana.
Çok korkunçtu.

Şey var sözlük ben epey bir süre rüyalarımda kimseye vuramadım. Çocukluğum ergenliğim rüyalarımda kimseye vuramayarak geçti benim. Yumruk atamiyordum tam indirirken yumruğu elim yavasliyordu.

Sonra sonra düzeldi, gerçek hayatta vurdukça rüyada da vurabilmeye başladım.

Ne ilginç insan bilinci yahu
Bugün rüyamda savaş çıkmış. Dükkana sığınmışız. Elemanın biri de mal gibi sürekli ışıkları açık bırakıyordu. Dışarıda şiddetli çatışmalar vardı. Adamın biri diğerini kaldırıp benim dükkanın camına doğru fırlatınca adam dükkandan içeri girdi. Sonra dükkani yağlamaya başladılar. Biz de üst katlara çıkıp saklandık. Sonunda bizim olduğumuz yere kadar gelmek üzerelerken odanın birinde ukraynalı yaşlı bir kadın gördüm çok sakindi. Odanın kapısıni içeriden kitleyebilirsin dedi. Kapıyı kitleyip üst katlara çıktım. Sonra yanimdakilerle birlikte çatının deliğinden dışarı çıktık.