bugün

sabaha yorgun uyanmaya sebep olur. arkadaş o neydi yaa..

bizim al yanaklı, her şeye gülüp duran, bir soru sorduğumda bile gülerek cerbeze yapıp kafamı daha da karıştıran hoca kantinci olmuş. "bir çeyrek karışık tost verir misiniz hocam?" diyorum. "ahahah..ehehe..ihihi acaba verir miyim?" diyor. "hocam hadi" diyorum. bana dondurma dolabını gösterip "git ordan seç" diyor yine gülerek. gidip bakıyorum mal gibi içine.

-ya hocam yok burda karışık tost falan
-olacak orda olacak iyi bak
-allah allah yok işte hocam burda karışık tost niye olsun ki yaa?!
-artık öyle tostlar yok. vermiyoruz.
-nasıl ya? artık çeyrek karışık tost alamiycak mıyız yani???
-yok olur mu o efsane tostu kaldırmayız. yani karışık tost fişleri üzerinde h-1 yazacak. "karışık tost" yazmayacak. h-1 isteyeceksiniz.
-ne gerek vardı ki şimdi biz anlıyorduk karışık tost deyince? h-1 ne ya..

bir taraftan hala kantinde dört dönmekteyim. yalnız kantin nasıl bir yerdeyse, hem okulun hem de yurdun içindeymiş. okul da hem ilkokulum hem fakültemmiş. böyle manyak bir yer. yurdun kantincisi selma ablayı görüyorum beyaz kıyafetleriyle geçiyor, başı yerde bir şeyler almaya gelmiş.

-ablaa selma ablaaa!!
-ne oldu?
-karışık tost yapsana bana allah rızası için!

ordan bizim hoca atlıyor:

-yok. fişi yok fişi
-yaa hocam nolur bi çeyrek karışık tost verin ya noluuur (yere çöğerek ağlamaya başlarım. isyan ederek devam ederim) ders arası bitiyo hocam gitmem gerekicek noolur hocam bitiyo ühühüü bak bitmek üzere verin şu tostuuuu aaağğğğ!!

selma abla gayet sakin:

-yapmıyorum ben artık çeyrek karışık tost. kapattık makinaları. yok yani.
-nasıııl???! niyeeee??!

ve gözlerimi "çeyrek karışık toost istiyoruuuuum!!!!" diyerek açarım.
gece aç yatılmasından kaynaklanacak hadisedir. yalnız rüya çok iyiymiş, hoca ve selma abla dandirik bir tost için süründürmüşler seni, sen de bir tost hatta çeyrek bir tost için rüyada ateşe verecekmişsin her yeri. güldürdün gece gece.
Gece iyice örtünmemekten kaynaklanan durum. Açıkta kalmış.