bugün

(bkz: sex yaparken rüya olduğunu farketmek)
rüya aleminde suç oranının artmasıyla sonuçlanandır.
küçük olduğunu farkeden kişinin rüyayı acı bi şekilde sonlandırması.
rüyada para bulurken rüya olduğunu anlamak ama yinede parayı toplamaya devam etmek gibi eylemlerin olduğu olaydır.
sadece rüyanda yaşayabileceğin ama gerçekte imkansız anlık saltanat anlarından birindeysen seni gerçekten sarsar.. gözünü sımsıkı yumarsın uyumaya devam edersin ama rüya değişmiştir. 2-3 haftaya devamını gören bünyeler de yok değildir.
seni uyanık senii
birkaç kez başıma gelen olaydır.

x: ben
y: güzel bir bayan

y: gel seninle odamıza gidelim.
x: bırak lan bu ayakları, rüya değil mi bura?
y: ne rüyası, gel bak sana ne göstericem?
x: biliyorum ben bu ayakları, kusura bakma benim abdest almaya niyetim yok.
sevgiliyle uzanıldığında hissedilen olası durum.
rüyada saçma şeyler olmaktadır.içinden;bu olsa olsa rüyada olur dersin.başkalarını da ikna etmeye çalışırsın.bakın,bu benim rüyam,uyandığınız zaman hiçbir şey hatırlamayacaksınız.fakat insanlar inadına ikna olmazlar.
bazen de güzel bir rüya görürsün ve rüya olduğunu anlayarak uyanmamak için kendini yırtarsın.hatta rüyada gözlerin yarı kapalı gezinirsin,gözlerini tam açarsan uyanacaksın gibi gelir sana.şöyle bile olabilir:arkadaşlar bu bir rüya ve ben uyanmamak için zorluyorum kendimi.eğer beni buralarda göremezseniz anlayın ki,ben uyandım...
paradoksal biçimde, uyanma ile neticelenmeyen farkındalık hissi.
tam hazır rüyadayım az uçayım kaçayım derken uyanılır.
anlayıp anlamsız hareketler yapmaya yol açar. sanırım ilkokuldaydım. beni fena cezbeden bi hoca vardı. ki o dönemlerde cezbetse ne bok olur. ama vallahi resmen o hocayı aruzuluyodum eve dönüş yolunda. bi gün rüyama girdi. ben ve o aynı koridorda yürüyoruz. kimse yok usta. ama o anda rüya olduğunu anlıyorm. w harfine basarak koşuyorum hatuna. niye o harfe basıyorum; fifa 99un eseri. ben koştum koştum, kafaya koydum götürcem hocayı. arkasındayım, pres yapıyorum ama bir türlü donu indiremiyorum. sıkıştırdım köşeye. tuşları deniyorum. rüya bitmesin diye bi yandan dua ediyorum. ctrl bastım, don indi. ok tuşlarıyla işimi hallettim. sonra w ile uzaklaştım. e harfiyle kapıları açıp hızla karanlıkta kayboldum.
sorunlu bi ufaklık geçirdim. evet.
neredeyse 2 yıldır belli aralıklarla başıma gelen olay. ilk yaşadığığm zamanlar, diğer entrylerde bahsedildiği gibi(bu arada yalan söylemeyeceğim, bu başlıktaki diğer entryleri okumadım) çok zevkli ve yaratıcı bir şekilde kullandım bunu. zevkten kastım işin piçlik tarafı değildir afedersiniz. ama son 6-7 aydır iş çığrından çıktı. bildiğin ruh sağlığımın bozulduğunu düşünüyorum. çünkü tekrarlar da artıyor. 10 kez görüyor idiysem, 50 kez görmeye başladım. bir tarifi çözümü var mıdır nedir olay? gerçekten tımarhanelik bir duruma götürür insanı.
seriye bağlanırsa bu durum kendinizi filmin hem yönetmeni hem başrol oyuncusu sanıp uyanmanız gerektiği halde uyanamamanız sonucunda önemli yerlere geç kalmanıza sebep olur. birkaç yoruma ve kitaba göre süregelen bir hal alırsa depresyon, yaşamdan haz alamama gibi nedenler oluşmasının önemli kaynaklarındanmış.
(bkz: inception)
(bkz: rüyaya istediğin gibi devam etmek)
(bkz: inception)
(bkz: tavşanın suyunun suyu)
gözler bazen açılır ama tekrar kapatıp rüyaya kaldığın yerden devam edilebilir.Mükemmel bir duygudur.
sonrasında elindeki rüyanın tadını çıkartma şansı verse de; kimi zaman o kadar gerçekçi olur ki uyandığınızda koyu bir pişmanlık içinde yüzüyor olursunuz. hem gerçek olmadığını bildiğiniz halde devam ettiğiniz için; hem de ne olursa olsun onu bir kere yaşamış gibi hissettiğiniz için. kötü be sözlük.
beceremediğim bir olay.
Bu gün yaşadığım olay da. Gece karanlık oltaları almışız 4 kişi balığa gidiyoruz. yolda da ayrı ayrı 3 kişi birde ilerde 2 kişi var. 2 kişin yanından geçerken bizden birisiyle bir tartışma oldu. Sen ne dedim falan derken adamın durduğu yerin arkası boşluk yerde mermer. 1-2 metre mesafeden bir tane vurdum, beni itmeye çalıştı falan derken bu adamı sırt üstü yere düşürdüm tabi tam üstüne yerleşemedim sol dirseğim çok pis yere çarptı. ardından bunlar o 3 kişiyle birlikte 5 kişi mi oldular artık neyse hatırlamıyorum. Birisi arkadan uçtu bacaklarıma çarpıp yere düştü. Arkadan bizden 2 kişi geldi ardından vuran vurana vs vs ... herkes cıktı hendekten bir ben kaldım benden önce çıkan birisi aşağı tükürdü kafam geldi. senin ben ta anuna koyim diye bastım küfür yukarı bir çıktım bizim 3 kişiye dalıyor bunlar. Bir tanesi bir yakaladım az uzakta kavgadan bunu vura vur tam hatırlamıyorum yüzüne ne oldu ama dizlerin üstünde sallanıyordu en son. Sora kafama tüküren çocuk geldi sağ, sol sallıyorum. az hafiften yumruk geldi. küfrediyorum tabi o arada bir sağ vurdum kafamı geri çektim yüzümün soluna yumruk geldi 2 uzun sağ vurdum.(zil çaldı rüya olduğunu fark ettim) Hızlanmaya başladım tam hıncımı çıkarıyım diye) Çocuk üstüme geldi. Ben de çekilip itince yere yatıracaktım ki Zil çaldı uyandım.
zaman zaman nükseden bir durumdur.
eğer kişi çok içen biriyse son sözü 'ben rüyadayım zaten koy göte gitsin' olabilir.
Acayip bir durumdur. Her şeyi yapmak istersiniz ama yediremezsiniz. Ama bazen zevkli olabilir.
Yani kısaca zevkli zevksiz bi şeydir.
Not: Bende bi kere oldu. Okuldaydım rüyada. tüm kızlara çıkma teklif etmek istedim. Hocalara istediğimi söylemek istedim ama götüm yemedi işte.
kötü rüya görürken "bir dakika bir dakika bu bir rüya uyanıp başka bir rüya görmek için bir daha uyuyayım bari" diyerek çakallık yapmaya neden olur.