bugün

Ülkü Ocakları tarafından üniversiteyi kazanan öğrencilere verilen burstur.

Neden Ruhi Kılıçkıran ? Neden Ulaşım Bursu?

Ruhi Kılıçkıran Ankara ilahiyat öğrencisi bir ülkücü. Komünistler tarafından kantinde şehit ediliyor.
Ruhi Kılıçkıran şehit edilmeden önceki son bayramını memleketine gidecek parası olmadığı için ailesinden ayrı geçiriyor.

http://www.ulkuocaklari.o...-basvurulari-basladi.html
--spoiler--
Yolunuz, Bahtınız ve Alnınız Açık Olsun.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi olarak ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2014 itibari ile açıklanan 2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Türk Gençliğine hayırlı olmasını diler, başarı göstererek üniversiteli olmaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Ülkü Ocakları, bu yıl ikinci kez gerçekleştireceği Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu ile hayırda yarışı teşviki amaçlamaktadır. Üniversiteyi mukim oldukları şehirlerin dışında kazanan başta Ülkü Ocaklılar olmak üzere ihtiyaç ve talep sahiplerini de kapsayacak şekilde daha yolun başında iken, genç üniversite adaylarının moral motivasyonlarını yüksek tutmak ve vakıf şuurundan hareketle hayırda yarışı teşvik için ortaya koyulmuş bir projedir.

Bir gelenek haline getirilen proje Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi kurumsal kimliğinde güvence altına alınmıştır. Proje kapsamında Üniversiteyi kazanan genç arkadaşlarımızın kayıt sürecindeki ilk otobüs veya tren gidiş bilet ücretlerinin karşılanması hedeflenmektedir.

Başta Ülküdaşlarımız olmak üzere tüm öğrencilerimize manevi desteğin yanında asgari olarak aile ekonomilerine maddi bir katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca üniversite şehirlerine ulaştıklarında ülkücü konukseverliğiyle iniş peronlarında Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Standlarında karşılanarak, eğitim ve şehir danışmanlığı hizmetleri de sunulacaktır.

Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu başvurularını, 2014 ÖSYS sonuç belgesi ve nüfus kağıdı fotokopisi ile Ülkü Ocakları il Temsilciliklerine yapabilirsiniz.

* Ruhi Kılıçkıran Bursu kapsamında burs verilecek öğrenci sayısı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı imkanları dahilinde sınırlı sayıda olacaktır.

BURS BAŞVURULARI AŞAĞIDAKi ESASLARA GÖRE DEĞERLENDiRiLECEKTiR.
1) Burs başvurusunda bulunanlar arasında öncelik sırası Şehit ve Gazi Ailelerine verilecektir.
2) Daha sonra Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilatları mensuplarına aittir.
3) Sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı mensuplarınca referans verilen kişilerdir.
4) Daha sonrasında il proje koordinatörlerinin takdirince belirlenen ihtiyaç sahipleridir.
5) imkânlar dâhilinde elde ettiği başarı sırasına göre başvuruda bulunan talep sahipleridir.

- Proje ile alakalı her türlü soru, görüş ve önerileriniz için Ülkü Ocakları Genel Merkezi 03122854444 numarasından proje koordinatörlüğüne bağlanabilirsiniz.

Proje Genel Koordinatörü

Sina ÖZÇELiK – Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı
--spoiler--