bugün

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
(bkz: kırk küp kırkının da kulpu kırık kırk küp)
(bkz: ben buraya nerden çıktım nasıl çıktım)
hırsız hırsızdır. parti, din, dil fark etmez. alayına en ağır cezalar verilsin. dediğin tip bi chp'li varsa bana göster. onu da götünden attığına eminim ama ona da akp sempatizanlarına takındığım tavrı takınırım.

edebiyatı karıştırma bari işin içine. sıçmış sıvamışsın başlıkta.
(bkz: akp li suç işler ama cezalandırılamaz)
Mugla belediye baskani bir calisyorsa,
Rtr 1000 caliyor. Basliga gore

1>1000

O zaman rte niye laf atiyorsunuz tabi lan.
çocuklar da kavga ederken suçu karşı tarafa atar "ilk önce o bana vurdu" diyerek. pek bir fark göremedim. chpli çalınca da suç tabi ki ama aradaki fark düğünde takıları çalmakla bir kızın tokasını çalmak kadar büyük olunca akp daha çok küfür yiyor haliyle.
izmit belediye başkanlık seçiminde bir arkadaşım, "akp hırsız oy vermeyin" dedi bir ortamda. ben de kendisine "sefa sirmen (izmit chp belediye başkan adayı) de hırsız, ben hırsıza oy vermem sefa ya da akp ye de" dedim. arkadaşımın savunması "ama bunlar yıllardır çalıyor, bunların gitmesi için chp'ye oy vermek lazım" dedi.

Şimdi gelelim burdaki chpli arkadaşlara. Eğer siz de böyle düşünüyor ve böyle komik savunmalarla vicdanınızı rahatlatmaya çalışıyorsanız, akp hırsız deyip sarıgül'e oy verdiyseniz kimseye koyun, hırsız, şerefsiz deme hakkınız yok.

Not: oy verdiğim parti mecliste değildir.
doğmamış çocuğu ssk lı yapmış chp genel başkanının ben düzgün bir insanım beyanıdır.
kim çalarsa ona karşı durabiliyorsan bu durumu eleştirme hakkın vardır.

ama taptığın adamlar çalarken bunu görmeyip başka adamlara takıyorsan ve taptığın adamı içinden aklıyorsan iki yüzlüsündür.

çalan, insanları kullanan, haklarını gasp eden ve sömüren herkes orospu çocuğudur. bu kadar basit. sadece dürüstlük şart. her durumda aynı eleştiriyi yapabilmen gerekli.

rte de çalsa, bir başka başbakan da çalsa ayağa kalkacaksın. aksi takdirde adil olmaktan bahsetmek art niyetli bir iki yüzlülükten başka bir şey değil. iki hırsızlığı karşılaştırmak bile abes. çünkü karşılaştırma iki durum arasında yapılır. hırsızlık tek bir vakadır başlı başına; şerefsizliktir. hangi ideolojide olursa olsun.
büyük bir ihtimalle a haber sunucularının kullandığı genel cümlelerden sadece bir kaçıdır.