Saygı duymadığını açıklamasının ardından cubbeni çıkar gel demiştir.
(bkz: ne dediğin anlaşılmıyor cübbeni çıkar hayatım)
hükümete saygı duyulmasını bekleyenlerin aynı özveriyi diğer kurumlara karşı göstermemesidir.

bir zamanlar bahsettiği "hasmane tutum" terimini örneklendirmiş oluyorlar bu tip konuşmalarla.
şahıs olarak kendi bileceği iştir, ama başbakan olarak resmi açıklamada söylemesi tehlikeli bir yaklaşımdır. o o kadar söyler, birileri gaza gelip iyice vur deyince öldür tadında beyanatlara veya hareketlere girişebilir.
Kendi mahkemesine güvenmeyip saygı göstermemesi bir başbakan olmayan bizlerin anayasa mahkemesine zaten bu saatlerden sonra olmayan güvenimize bir kaşık daha ilave etmiştir. Sen kendi ülkenin başbakanı anayasana kendin güvenmiyosun biz nasıl güveneceğiz be.
ciddiye alınmadığından önemli olmayandır.
Başbakan Erdoğanın twitter kararı sonrası AYM için saygı duymuyorum açıklamasını duygusal tepki olarak niteleyen Kılıç Sınırdayken idare mahkemesine başvurup bir karar vermesi, gereğinin yerine getirilmesi uzun bir süreci gerektirir. Böyle bir durumda, AYM ye ve AiHM e bu tür başvurular yapılır ve bu süreç beklenmeden, işin önemi niteliği duyarlılık zaman zaman kanun yollarının tüketilmeden bu davaların görüşülmesi yapılır. dedi.