bugün

karşılaştırmak gibi olmasın ama,

Atatürk'ün kolibası

görsel
bu da şimdiki hali: görsel

tayyip erdoğan'ın ak saray'ı

görsel

kimsede atatürk'ün mütevaziliğini aramıyorum ama, bu adam cumhurbaşkanıysa öteki de türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıdır.

görgü azizim görgü.

bir de millet sevgisi lazım. vatan sevgisi...

bu kolibanın hikayesini isterseniz onu ekleyeyim, ağaç sevgisi farkını da görün...

Yıl 1926... Gazi, Orman Çiftliği projesi üzerinde çalışıyor. Bir akşam işi erken bitiyor; “Hadi etrafta biraz dolaşalım” diyorlar. Yürüyüş sırasında Söğütözü’nü keşfediyorlar. Çorak kentin ortasında yeşermiş bir söğüt ormanı bulmak, Gazi’yi sevindiriyor.
Ağaçlar arasında gezerken Rumeli şivesiyle “Şu söğütlerin içinde küçücük bir ‘kolibam’ olsaydı” diyor. Yanındakiler; “Bundan kolay ne var Paşam, iki günde yaparız” diyorlar. “Yahu çocuklar” diyor Gazi, “burada küçücük bir koliba yapabilmek için kaç söğüt sökmemiz lazım biliyor musunuz? Ben böyle bir cinayeti işleyemem...”
Ziraat Mektebi hocalarından biri lafa giriyor:
“Paşam... Söğüt uysal ve barışçı bir ağaçtır. Kolay yeşerir, kolay büyür. Buradan sökeceğimiz söğütleri başka bir yere dikeriz, sularız, gübreleriz, bir-iki ay içinde tutar bu ağaçlar... Bu benim işim zaten.”
Gazi bir süre düşünüyor:
“Hocam” diyor, “bu işleme güveniyorsanız, ben de isterim bu denemeyi. Bir şartla: Eğer söğütleri bizzat ben sökersem ve öte yerlere bizzat ben dikersem olabilir bu iş.”

bu vatanın tek ağacına kurban olurdu o. siz hala soy sop araştırın. bakmanız gereken yer yürektir yürek!!!

şimdi bsgçk

sevgiler...