bugün

siyahlara bürünmüş, nefret benim ikinci adım edası ile dolaşan sevgiliniz varsa, hep isyan, hep bir ezilmişlikten, özgürlüklerden, siyahlardan, cinayet konulu filmler izlemesinden, polisiye romanlar okumasından ve bunları sürekli sizin kafanızı sikecek şekilde anlatmasından bıkar, ‘’rockçıyım ulaaaaan. damarlarımı kesseler kanım siyah akar’’ dersiniz. sırf onun o rockçı zırvalarını dinlememek adına yaparsınız bunu. yahut üzülmemesi için. hani değer veriyorsunuz ya? ama kendi köşenize çekildiğinizde tüm o baskıdan kurtulup kendi müziğinizi dinleyince sanki gerçek dünyayı keşfe çıkmış gibi olursunuz.

benim rockçı olduğumu düşünüyordu. rockçı olmadığımı söyleseydim mutlaka izlediği filmlerin etkisinde kalıp bana zarar verecekti. bunu biliyorum. zaten halıları kül tabağı olarak kullanan bir kadından ne beklenir ki a.k? beraberken rock dinlemeye katlanamıyordum. iki-üç şarkı neysede, sürekli dinlemek kafanızı sikiyor. sanki ritimi kafanıza tokmak vurarak gerçekleştiriyorlarmış gibi. bağırıp çağırıp tükürür gibi şarkı söylüyorlar zaten. sanki her an birisi üzerinize kusacakmış gibi tedirginlik yaşıyorsunuz. o ise çok rahat ‘’relax’’.

dışarıda buluşmaya karar verdiğimizde kesinlikle bir parça siyah giyiyordum. komple siyaha bürünmemi istiyordu. benim ruhum rockçı tatlım diyordum. küpe takıyorum, kaşa da piercing taksana, dile felan diye ekliyordu. dövme de yaptır baskıları son zamanlarda başlamıştı.

karının vücudu komple deformasyona uğramış beni de bozacaktı az daha. daha önceki sevgililerimde onlar hoşlanıyor diye burçlarla ilgilendim. sorduğunda senin yükselenin şu, şu ay maddi yönden iyi olacaksın, bu ay önünde bir ayrılık var gibi açıklama yapıyordum. sevgilim için tarot falı bakmayı öğrendim amına koyayım. ama güzel bir kucak dansı için müziğimden vazgeçmem çok koydu bana. neyse ki artık kimse için bir şey yapmayacağım. bir travesti ile tanıştım ve ondan çok hoşlandım. sırf o istiyor diye kestirdim. ahahah şaka lan şaka yok öyle bir şey.
telefon zil sesini bağırtısı bol bir rock şarkısı yapın ama tek başınıza kaldığınızda pop dinleyin.

o değilde demet akalının sabıklasın şarkısı ne hoş.