bugün

mancini nin türkiye de yüksek bir maaşla işe başlayıp medya ve taraftarlarca götünün kaldırılmasından dolayıdır. adam italya yı filan görmüş diye türkiye yi bok yerine koyuyor cinconlular ve medya ve tabii ki maaşı dolayısıyla. koyar tabi aq. italya 3. liginde miyiz? o adam.

o adam lan.
gündem olmak isteyen orospu çocuklarının yaptığı yalan haberdir. böyle bir şey yoktur, olamaz da.
böyle bir lafı ancak türkler söyler.
türkün türkten başka düşmanı yoktur vesselam.
Sabri reis ne hocalar eskitti. Rijkardlar , feldkamplar , terimler , hagiler.. Mancini de gider sabri kalır. Herkes akıllı olsun. Vaffanculo.
Olmayan saygısızlıktır. Koskoca Teknik direktör kalkıp bir oyuncu hakkında "bu ne lem, bu adamı hala sahada bile oynatmam. bizim 3. lig bile fazla" tarzında bir şeyler söyleyecek, sonra da geri zekalının biri bunu sanki oradaymış ve hatta mancini bu sözü doğrudan ona söylemiş gibi yazacak... Akıl alır şey değil. Gerçi daha akıl almaz olanı bazı arkadaşların da bu habere inanıp, sanki muhabbetin içindeymiş gibi mancini'ye atar yapmasıdır benim gözümde.

Hayır şimdi önümüzdeki hafta sabri ilk 11 çıkacak, bazı sözde gazete ve iyi niyetli * sözlük yazarları göt olacak ya, ben onu bekliyorum.
yalan bir haberdir. türk basının "öğrenildi, duyuldu, belirtildi" diye ortalığı sikiştirmek için kullandıkları haber tekniğinin yeni bir ürünü. ayrıca son basın toplantısında sabri iyi bir futbolcu iyi oynarsa kaptanlığı yine alabilir dedi. aslında şahsen Sabri'nin 15 yıldır gs.da hakettiğinden fazla kaldığını, orantısız para kazandığını düşünüyorum. kendini hiç geliştirmeyen 90'lı yılların kafasında futbol oynamaya devam eden biri. maçlarda canlı da seyrettim. adamı deli eder. ortalarının %90 rakibin sırtından, götünden döner, pozisyon almaz, kaçak güreşir, şutları bir destan, verkaç yapacakken şut çeker, pas verecekken şut çeker, sadece sağ ayağı vardır tuhaf vuruşlar dener, eski süratinden çok uzak vs. vs. Sabri gs.da oyanayacak mantaliteye ve tekniğe asla sahip değil. Yeni yapılanmada asla yer almamalı.
Mancini işi gücü bırakıp sabri ile ilgili açıklama yapacak ha? Sikko Türk Spor basını yalanıdır. ha sabri değil topçu oduncu olamaz orası ayrı. nu kulüpte fazla bile kaldı.
doğru söylemiştir. italya'da sabri'yi oynatmazlar. türkiye'de bile çoluğun çocuğun diline düştü mü düştü. alay konusu oldu mu oldu. galatasaray gibi bi kulübe vasat bi oyuncu. lakin biz türkler düşene bi tekme atmamak konusunda çok ısrarcıyızdır, yazık lan adama diye düşünmeyi bi kenara bırakırsanız çok yetenekli bi oyuncu olmadığını görürsünüz.

ha koca teknik adama bu laf yakışmamış o ayrı, bi kere futbolcusunu psikolojik olarak tamamen kaybetmiş, diğer oyuncular da yapılan saygısızlıkla yarın öbür gün bize ne yapacağı belli diye düşünmeye başlamışlardır.
doğruluğuna inanmadığım haberdir. roberto mancini gibi üst düzey bir teknik adamın böyle profesyonellik dışı bir yorumda bulunacağınu sanmıyorum, kaldı ki sabri için böyle bir durum söz konusu değil.

mancini'nin böyle saçma bir düşüncesi olması imkansız. sabri onca eleştiriye rağmen sonuçta bunca zaman galatasaray gibi büyük bir klübun formasını giymiş, kaptanlığını yapmış bir futbolcu.
Sabriye futbolcu diyenden daha büyük saygısızlık etmediği kesindir.
açıklamanın doğruluğuna inanmasam da, içeriğini yanlış bulmuyorum.

vefa mefa işlerini bırakın şimdi adamın futbol oynama kapasitesi artık dolmuş şu saatten sonra yapabileceği en üst seviye belli. illaki takıma bir faydası dokunsun istiyorsa futbolu bıraksın kulüpte çalışsın.
haberin yalan olduğunu düşünsem de, eğer böyle bir şey gerçekten dediyse roberto mancini'ye olan saygım daha da artmıştır.

profesyonel futbolda bu kadar fazla duygusallığa yer yok. adam birebir doğru söylemiş, sadece fazla dobra olmuş.

yıllardır kendini doğru dürüst geliştiremeyen, açtığı ortaları ve dengesiz hareketleriyle takımın alay malzemesi hâline gelen, yıllar önce tesadüf eseri bordeaux'a attığı golden başka hatrı sayılır bir katkısı göremediğimiz, son elazığspor maçında da şansa bala attığı golle teknik ekibin bile gülüp dalga geçtiği bir adama fazla bile baktık. bu durumdayken bile takımdan yıllardır yediği paralarla ferrari'lere biner oldu.

arabesk zihniyet yüzünden takımda tutuluyor. bir sürü teknik ekip geçti, hiçbiri göndermeyi başaramadı. mancini akıllı adammış.

vefa mefa, bunlar başarı getirmiyor.
Henüz doğrulanmasa da gerçek olduğuna yüksek bir ihtimal verdiğim haberdir.
Kimse kusura bakmasın, birçok gs'li arkadaş da aynı kanıdadır. Sadece böyle bir şeyin kulübü yaralayacağından dolayı, herkes haberin yalan olduğuna inanmak ister.

Bu söylendi, duyuldu, iddia edildi haberleri sanırım bi fenerbahçe ile beşiktaş'a yapılınca kesin doğru oluyor galiba arkadaş.