bugün

Sokak da meslek liseli her türlü alır.
robert kolejli "liseli" falan değildir aslında.
alayımızdan fazla dünya nimetlerinden yararlanmış ve yararlanacak olan bir saklı-seçilmiştir.
robert kolejlinin siradaki hedefi abd de universite egitimi gormektir meslekli ya zar zor mezun olur ya da birakir okumayi.

biri elit oldugu icin daha kulturlu daha sagliklidir oburu malumunuz.

biri ramazanda oruc tutmaz tutsa da iftari besyildizli resturantta acar digeri dindarsa tabiki tutar.
robert kolejli iphone ipad mac kullanir. meslek liseli samsung concord pentium islemcili pc kullanir. robertli ortama akalim denildiginde buyuk discolara gider meslek liseli cekirdek kola alir arkadaslariyla parka oturur. robertli ramazanda oruc tutmaz meslek liseli sahura kadar okey batak oynar cay icer hali saha maci yapar. robertliye 18ine girince ferrari porsche falan alinir meslek liseli yillarca sanayide calisir 18 olunca kendine guzel bi faca sahin alir.
Robert kolejli olan piçmiş bunu anladım. (bkz: fakir sözlük yazarları)
robert koleji liseli döver. çünkü o adam, düzenli beslenir, düzenli olarak spor yapar, belirli bir düzen içinde vücudunu ve hayatını şekillendirir..

meslek liseli ise, bulduğu yerde ucuz döner yer, yiyemezse arkadaşlarının dönerinden koparır, bildiği tek spor futboldur onu da Sadece izler. sonunu hiçbir zaman tam göremez..
robert kolejli'nin geleceği çok parlaktır. abd'de okuyacak olması garantidir. annesi babası eğitimli ve zengindir. meslek liseli ise garibandır. gelecekte bir baltaya sap olması çok da muhtemel değil. meslek lisesinde okuduğu meslekten de bihaberdir. bu yüzden hep kaybeden olacaktır. ailesi de fakir ve cahildir. yazık bu çocuğa. bu arada bu meslek liselinin ailesi tabiki akplidir.
http://i.imgur.com/j8OJg.jpg şu karikatürde görülecek karşılaştırmadır. her ayrıntısı güldürür.
iki lise arasındaki karşılaştırmadır. şahsen ben pek bir fark göremiyorum, bakın sözlüğümüz diye demiyorum, burda, sözlüğün çoğunluğunu oluşturan liseli kardeşlerimizin çoğu eğitim süreçlerine meslek liselerinde devam ergen şahıslar, fakat bir hiçbirinin bir robert kolejliyle, bir galatasaraylı ile arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum, hatta bizim meslek liseli yazarlarımız, daha vatansever, daha dindar, daha allah ve peygamber korkusu olan mütedeyyin insanlar bile diyebilirim.