bugün

Abd' li doğuştan elektrikli otomobil üreticisi Rivian' ın 2026 ' yılının ilk çeyreğinde tahmini olarak piyasaya süreceği c segmentte yer alan daha ulaşılabilir uygun fiyatlı suv modeli olacaktır, maalesef rivian hala 10 bin adetleri geçemeyen yıllık üretim sayısı ile nasıl bir üretim başarısı sergileyecek merak ediyorum doğrusu, arkasında jeff bezos gibi çok güçlü bir adam varken hala seri üretimde sıçan bir firmadır, aynı zamanda bu marka abd merkezli olup, teknolojinin beşiği sayılan bir ülkede bile zar zor yıllık 10 bin araç üretebiliyor şaka gibi ama gerçek, onun için bizim togg projesini her zaman başarılı bulmuşumdur, en azından togg'un rivian gibi üretim sorunu yoktur, bugün ankara trafiğinde günlük en az 3 den fazla togg 'un t10x modelini şahsi olarak görmekteyim, diğer start up otomotiv firmaları batmışken yada ürünlerini endüstriyel hale getirememişken togg'un üretim süreci gerçekten takdiri şayandır diyebilirim, rivian' ın r2 modeline geldiğimizde ise Rivian R1T ve R1S çoğu tüketicinin ulaşamayacağı bir yerde bulunuyor ancak şirketin planladığı 'R2' model ailesi daha uygun fiyatlı ve daha küçük boyutlu olacak . Rivian'ın kurucusu RJ Scaringe'nin kısa süre önce açıkladığı gibi, gelecek modelleri de çok daha basit bir elektrik mimarisine sahip olacak.
Ceo Scaringe, yeni R2 modellerinin en başından itibaren bu yeni elektrik mimarisinden yararlanacak şekilde tasarlanacağını, daha büyük R1 modellerinin ise gelecek yılın başında yeni tasarımla güncelleneceğini söyledi. , Otomatik Gelişim raporları. Rivian'ın ayrıca R2 araçları için yeni bir yapısal gövde tasarımıyla daha fazla maliyet tasarrufu sağlaması ve bunları yakın zamanda R1T, R1S ve firmanın tamamen elektrikli dağıtım aracında tanıtılan yeni Enduro tahrik üniteleriyle satması bekleniyor.
R2 serisindeki ilk modelin R2S adlı bir SUV olması bekleniyor. Bu araç, R1S'e benzer bir tasarıma sahip olacak ancak oldukça küçük ve boyut olarak Tesla Model Y'ye yakın olacak. R1S'nin maceracı ruhunu sağlam off-road özellikleriyle takip etmesi ve gelecek yıl piyasaya çıkmadan önce tanıtılması bekleniliyor. 2026 yılında ise ilk serinin üretimi ve marka'nın müşterilerine araçlarını teslim etmesi bekleniliyor.

görsel
görsel
görsel