bugün

abi ben hasta fenerliyim siyah beyaz renklerine hastayım.
içinde bulunduğum durumdur. Zordur, farkettiğiniz zaman hüngür hüngür ağlarsınız, hele hele pilot olmayı ciddi ciddi istemişseniz...
içinde bulunmaktan zevk aldığım bir durumdur. derslerde slayt ile konu anlatan hocalarla bu hastalık sayesinde dalga geçmişliğim çoktur. askeri hedefleri olanlar için çok kötüdür.
benim dahil olduğum gruptur. okey oynarken yeşil ve kırmızı pullar varsa benim için kabus olur. onun dışında trafik ışıklarında hiç zorlanmıyorum. fakat paris'te herkes dururken karşıya geçmeye çalışmıştım. ordaki ışıklarda yeşil -kırmızı tonları birbirlerine yakın.
renk körü olmadan renkler nasıl gözükür merak etmiyor değilim.
çok düşük seviyelerde sorun olmayan ancak ileri seviyede sıkıntı yaratabilecek durumdur.

düşük seviye renk körlüğünde kişi ince detaylı renkleri ayırtedemez ve gündelik hayatında bu çoğu zaman farkına bile varılamayacak derecede olur.
tabi askeriye, emniyet ve deyim yerindeyse "kartal gözü" gibi göz isteyen mesleklerde maalesef elenmeye sebep olan bir rahatsızlık.
bir haftadır fifty shades of gray esprilerine maruz kalmaktır. he amk zaten benim için farketmiyo bana herşey gri.

ps. kısmi renk körüyüm. o salak testi geçemiyorum onun dışında bi sıkıntım yok. fantanın mor olduğunu falan biliyom hep.

uzak yol gemi kaptanı olamadım sayesinde. kısmet değilmiş.
Renk körüyüm deyince her hangi bir salağın eline bir nesne alıp bu hangi renk diye soru sormasına maruz kalma durumu.
okey oynarken yeşil, kırmızı taşların tonları birbirine yakın ise yanlış taş atmak.
gri bir arabayla geliyorum, yoldan seni alırım dediğim kızın gri araba görünce bana hani yeşildi araba diye hesap sorması
paristeki trafik ışıklarında yeşil ile kırmızı tonlarının yakın olması nedeniyle ışıkta herkes beklerken benim geçmeye çalışmam dışında bir sorun yaşamadığım sorundur.