bugün

duygusal bir an. 2 yıl sonra kaybolan çorabın diğer eşini kanepenin arasında bulmak gibi. eski sevgililerin genelde numaraları silinir. bir daha aranmaması için. geçmişi hatırlatan ne varsa yok edilir. ben de silmiştim. öyle biliyordum. ama, silmemişim. daha doğrusu sildiğimden eminim ama, çift hat kullandığımdan birinde unutmuş olabilirim. ikisinden de silmiştim çok iyi hatırlıyorum. aslında bi ara telefonum bozulmuştu. sonradan bütün numaralar geri geldi. nasıl oldu ben de bilmiyorum işte. o numaralara denk geldim rehberde. genelde aranmaz. bugüne kadar ben de aramadım. ismini görünce merak ettim acaba ararsan ne oluyor diye. hani onu gafil avlama şeklinde. bir bok olmuyormuş.

v-merhaba nağber
a-!&%+!!?
v-vincent ben vincent. napıyosun bakıyım?
a-tanıdım herhalde. iyi sen? [çok şaşırdı]
v-sen niye beni aramıyorsun?
a-ne diye arıycam seni bee? [çok kızdı. en tatlı hallerinden biridir]
v-doğum günümün üzerinden 3 ay geçti. insan arar kutlar. sonuçta aynı gün kutlamak zorunda değilsin. 6 ay kutlama alıyorum.
a-deli misin sen yaa biz ne zamandır konuşmuyoruz.
v-aaa konuşmuyoruz diye sanki medeni insanlarız, bugünlerde birbirimizi arayıp tebrik etmek zorundayız. geçen gün lise sondaki sevgilimi arayıp altın gününü kutladım. [bu espri de yapılmaz yuhhh]
a-ya vincent bu saatte aradın ve saçmalıyosun. bir şeyler mi içtin sen?
v-hayır canım ben içmem ki bir şey. sen de biliyorsun. sadece o çikolata tadı veren sigaralardan içmiştim bi kere. son sınıf final dönemiydi. ama, 3 sene oldu onun etkisi geçmiştir.
a-iyi tamam o zaman telefonu kapatıyorum hadi iyi geceler.
v-sen beni hala seviyorsun o zaman.
a-ne alaka şimdi yaaaa [hafif hoşuna gitti sanki]
v-bilmem kompleks yapıp aramadığına göre. bir de telefonu kapatıyormuşsun. ben çok rahatım. seni hatırlamıyorum bile havalarında. içinden geçmiştir ama bence.
a-yaaa tamam vincent allahın cezası sinir etme beni geçmiş doğum günün kutlu olsun.
v-bu mu yani? böyle mi kutluycan?
a-çıldırtma insanı yaa. yarın erken kalkıcam. kapatıyorum ben sen nasıl bi salaksın yaa.
v-tamam tamam. bu gece baya gerginiz sonra konuşuruz bunları
a-yok sonra konuşmayalım
v-14 şubat geliyor bak. bu sefer de sen ara beni?
a-ne diye arayım seni ya?
v-sonuçta ben seni aradım. kompleksiz bir insan olduğumu gösterdim. senden etkilenseydim gurur yapıp aramazdım kara gözlüm.
a-bana kara gözlüm deme. salaksın sen salakkkkkk.[duygulandı kara gözlüm dedim]
v-tamam canım tamam. yine ben ararım. konuşuruz bunları iyi bak kendine.
hüsrana komşu edebilir. akıldayken silmek en mantıklısı.
(bkz: hüsrana komşu olmak)
(bkz: alkollü içecekler)