bugün

bir de bunların;

- hastayım mahmut, al işte, allah belanı versin

modeli vardır ki o an bir ss subayı olmak istersiniz...
tuhaf olan değil, gerçeği söyleyen kızdır. bilidiğin hasta olur kızlar. karın ve bel ağrısı, baş ağrısı, mide ağrısı vs vs vs
(bkz: bizde adet böyledir)
çevresindeki erkeklerin "regl oldum ben" diyince "reaaahahaha reglymiş hahaha veli duydun mu reglmiş ahuahaha" gibi bir tepki vereceğini düşünen kızdır aynı zamanda.
kız olmadan bilinemeyecek bir durum. hatta kadın da olmadan bilinemeyecek bir durum. ya da dişi diyerekten toparlayalım durumu efem. bunlar muayyen günlerinde kendilerini kirli hisseder, hormonları garip bir hal alır, ağzına sıçarlar insanın (afedersin) o bakımdan tuhaf olmaları gayet doğal bir durumdur.

(bkz: hayata kernel amadeus gibi bakmak)
aforizmalarda anlam bulan kız.

--spoiler--
regl olduğunuzda reglim deyin, hastayım demeyin. Boşu boşuna telaşlanıyor, bir şeyler yapmak istiyoruz sizin için.
--spoiler--
türkçe sevdalısı olabilecek kız. hem hasta tabirini kullansa bile neden tuhaf olsun ki?

- hastayım necati
+ ben de sana nursel!
- öyle değil ayı, muayyen günümdeyim.
+ e beraber gidelim o zaman muayeneye
- hasta etme adamı necati
+ e zaten hastayım demedin mi
- öff! sen beni sevmiyorsun necati
edep nedir bilen kızdır. Regl utanılacak bir şey değil fakat kediler bile ilk regl olduğu gün utançtan ortalıkta görünmez. Utanılacak bir şey olmasa da ilan etmenin de alemi yok. Biz sabah ereksiyonumuzu gündeme taşıyor muyuz?
çarşamba'yı sel aldı demeyi akıl edememiş kızdır.
Utanirim sakinirim kimselere diyemem kac yasina geldik halen ayniyim degisemeyen tek huyum falandir. Hastayim ben hasta cok hasta karnim felc atiyo dedigim olmustur o lafi katiyen edememisimdir.