bugün

referanduma hayır diyecek tek bir kurum vardı, öyle bir hakkı yoktu ama kendisinde görüyordu o hakkı o da anayasa(k) mahkemesi idi, o hayır demedi de size ne oluyor? ha oyunuz hayır olacaksa onu bilemem, en demokrat hakkınız, gidin hayır deyin. sonra da bu ülke neden gelişmiyor deyip kafamın etini yemeyin.
referanduma hayır demekle referandumda hayır demek arasındaki farkı anlamayan insan modelini anayasa mahkemesine götürse chp, bari lan.....
hayırcılara köşeden verilmiş ayar:
(http://memurdan.net/yazar.asp?yaziID=4313)
yargıda mezhepçi kadrolaşmanın devamına, hsyk-yargıtay arasındaki karşılıklı birbirine üye seçmeyle oluşan kooptasyon sisteminin sürmesine, avrupa normlarına uygun bir yargı düzeninin ülkemize yerleşmemesine ve 12 eylül canilerinin yargı muafiyetinin ilelebet payidar kalmasına destek için hayır diyelim. hayır!
aklı selim, mantıklı düşünebilen, geleceği için mücadele veren ve çıkarları için hükümetin orasını burasını yalamayan insanların kurabileceği cümledir.
bir cok yazıda sivil diktadan söz ediliyor bunu yazanların hiç birinin mevcut anayasa mahkemesinin yapısından haberleri yok sanırım. eger hayır verirseniz o inandığınız sivil dikta gercekleşecek ben inanmasam da niye mi suan ki anayasa mahkemesinin mevcut durumunun sürekli devam edeceğini mi sanıyorsunuz etmeyecek bu hepimiz biliyoruz büyük ihtimalle abdullah gülden sonra yine benzer bi düşünce yapısına sahip biri cumhurbaskanı olacak böyle bir durumda 2014 yılı itibariyle sezerin sectiği üyeler azınlığa düşecekler ve atanan örneklere bakarsak gülün en son atadığı üye 2033 yılına kadar görev yapacak böyle bi durumda korktugunuz sivil dikta rahatlıkla gelebilir ama yeni düzenlemeyle emekli oluncaya kadar üye olma durumu kalkacak yani 65 yasına kadar uye kalamayacaklar ilk etapta zannedersem 12 yıl görev yapa bilecekler bu da sürekli bir sirkülasyon olacak anlamına geliyor. artık karar sizin ya simdiden daha demokratik bi ülke icin ewet deyin yada bekleyin 2014 de birileri sizin için ewet desin karar sizin...
hayır

nasıl böylesine rahatsın ki sanki hiçbir şey olmamış gibi
yıllar boyu ümitsizce seni bekledim geldin mi ki
bir gün olsun kapım çalıp halim nedir sordun mu ki

çek ellerini ellerimden çek gözlerini gözlerimden
bunca yıllardır yokluğundan alıştım ben yalnızlığa
içimde bir çok şey kırıldı çok geç artık dönme bana

hayır hayır boşuna yalvarma inanmıyorum sana
hayır hayır gözyaşına da hayır inanmıyorum sana
hayır hayır yüzbin kere hayır acı çektirme bana
hayır hayır yüzbin kere hayır inanmıyorum sana

sen hiçbir zaman dost olmadın
hiçbir zaman destek olmadın
yıllarca hep sustum ama bir tek şey istiyorum senden
onurlu bir yabancı gibi lütfen artık çık git bu evden

hayır hayır boşuna yalvarma inanmıyorum sana
hayır hayır gözyaşına da hayır inanmıyorum sana
hayır hayır yüzbin kere hayır acı çektirme bana
hayır hayır yüzbin kere hayır inanmıyorum sana

barış manço
http://www.facebook.com/g...id=58117959953&v=wall
(bkz: hayır ın bok rengi olması)
yargının tam bağımsızlığını sürdürebilmesi için hayır.
--spoiler--
Şu anda mecliste bekleyen 5510 sayılı (Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) yasa tasa...rısı eğer yasalaşırsa pek çok hakkımızı kaybedeceğiz.

Sağlık ve sosyal güvenlik haklarımızda oluşacak kayıplardan bazıları şöyle:

Ø Zaten kadınlar için 58, erkekler için 60 olan emeklilik yaşı hem kadınlar, hem de erkekler için 65'e çıkarılacak. (Madde 28)

Ø Emekliliğe hak kazanabilmek için yakın zamanda 5.000'den 7.000 güne çıkarılan prim ödeme zorunluluğu 9.000 gün prime çıkacak. (Madde 27)

Ø Emekli maaşları % 23 ila % 33 arasında düşürülecek. (Madde 29)

Ø Yıpranma hakkı gasp edilecek

Ø Aylık geliri 139,6 YTL'den fazla olan bütün vatandaşlar her ay 73 ila 475 YTL Genel Sağlık Sigortası primi ödemek zorunda kalacak. (Madde 88)

Ø Sadece ayakta tedavi olununca değil; hastalık, kaza, ameliyat gibi nedenlerle hastaneye yatmak gerekince de 'katılım payı' adı altında para ödenecek. (Madde 68)

Ø 'Katılım payı' gerektiğinde beş katına kadar arttırılacak. (Madde 68)

Ø Bütün sağlık hizmetleri paralı olacak.

Ø Sağlık hizmeti alabilmek için bu ülkenin vatandaşı olmak, üstelik vergi ödemek, dahası Genel Sağlık Sigortası primi yatırmak, hatta bir de 'katılım payı' ödemek yetmeyecek. Şimdi bir de 'ilâve ücret' adı altında para ödemek gerekecek. (Geçici Madde 5)

Ø Bütün dünyada anne sütünün önemi yeniden anlaşılır ve emzirme teşvik edilirken Türkiye'de 'sigortalının çocuğuna bir ay anne sütü yeter' mantığı geçerli olacak. Daha önce doğum yapan sigortalılara altı ay süreyle verilmesi öngörülen emzirme yardımı bir aya düşürülecek.

Ø Hastalanan sigortalılara verilen iş görememezlik ödeneği % 16 azalacak. (Madde 18, 19, 80)

Ø Emekli Bağ-Kur'lularının maaşından 10 yıl süreyle % 10 oranında Genel Sağlık Sigortası primi kesilecek. (Madde 88)

Ø Primini ödeyemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacak, hastane kapılarından geri dönecek. (Madde 88, 89 ,90)

Ø Primini ödeyemeyen çiftçilerin pamuğuna buğdayına, üzümüne tütününe el konulacak. (Madde 87)

Şu anda sadece Türkiye'de değil dünyanın pek çok ülkesinde benzer politikalar uygulanmaya çalışılıyor. Devletler sosyal güvenlik ve sağlık harcamalarını azaltma çabasındalar. Fransa ve Yunanistan'da büyük grevler ve yürüyüşlerle bu yasalar engellenmeye çalışılıyor. Şu an yasanın getirecekleri ile ilgili yeterli farkındalık yok. Biz de bu yasayı engelleyebiliriz. Biz karşı koyarsak bu yasayı geçiremezler!
--spoiler--
Aklınız varsa, onu kullanın.!
referandum yapılmasın isteyen insan söylemidir.

haa eğer;

(bkz: referandumda hayır)

demek istemişse, türkçesini geliştirmelidir ve sonra anayasa düzenlemelerini yeniden okumalıdır.
(bkz: referanduma evet referandumda hayır)
bir arkadaşımdan gelen ileti :

"referandumda evet dememiz için destek toplamaya gelen akp il başkanının ziyaretinde bilgisayar ekranını kapıya dogru görülebilecek şekilde çevirip ekşi sözlükten referanduma neden hayır başlıgını açtım mı AÇTIM. ekran puntoları büyütüp yazının rahat okunmasını sagladım mı SAĞLADIM. gelen başkan bunu rahatlıkla görüp canı sıkılıp,surat ifadesi düştü mü DÜŞTÜ.
kekeleyerek desteginizi bekliyoruz diyebildi.. iyi ama ben 23 yaşındayım seçmen hakkımı kullanamıyorum sırf 2004 yılında ikametgahdan nüfus sayımı yaptıgınız için halen kütahya nüfusunda yer alıyorum dedim hayırlı işler diğip çıktı."
- eheh-
(bkz: ışığı yak blog yarışması)
Anayasadan evet veya hayır çıkması hiçbir seyi değiştirmeyecek kaldıki referandumun yapılmama ihtimalinide gözardı etmemek gerekiyor şöyle ki evet çıkması demek avrasyacı vesayetin sonu demektir perinçekgiller bunu çok iyi biliyor buna karşın ellerindeki tüm kozları kullanacaklardır referandumun olup olmayacağı tamamen buna bağlı birde olmamasının başka bir ihtimalide hayırların önde olması durumunda olabilir bana soracak olursanız evet çıkması daha hayırlıdır böylece iş uzatılmadan ne olacaksa olmalıdır hayır çıksada zaten hiçbir şey değişmeyecek sadece süreci uzakmış oluruz hatta bu durum iç savaşı bile tetikleyebilir.
budur,
görsel

bu da olabilir,

görsel

ama en temizi hep birlikte bunu yapabilmektir.

görsel
Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Hayalinizde liderlerinizin hiçbir zaman alamadığı desteği, sevgiyi, koşulsuz bağlılığı rte aldı diye bu çekememezliğiniz eminim. Kendinizi yerden yere de vursanız, kıçınızı başınızı da yırtsanız evet.
güncel Önemli Başlıklar