bugün

yarım yumalak yargım var elimde, o kalsın.
Hayır diyorum çünkü evet dememi isteyen adam amerikan uşağı tayyip efendi.
verilecek her evet oyu babamın ruhuna bir fatihadır. adnan menderes böyle demiş hayır diyorum çünkü benim tek niyetim akp ne derse tersini söylemek. seçimde oy kullanarak akpyi iktidardan indirmeyi düşünemiyorum, ülkeyi sattı, oğluna gemi aldıysa kötüdür kesin bu adam diyor. sonra türkan saylan cüzzama çare buldu ama misyonerlik yaptı ve belgelendi denilince o başka bu başka diyenleride dinlemem ben zaten.

haberler için;

http://www.internethaber....na-bir-fatiha-284292h.htm

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=217655
"ben yargıcı seçeyim, yargıç beni aklasın" düzenine hayır!

yolsuzluk batağına saplanmış akp hesap vermekten kurtulma derdine düşmüştür. bu yüzden kendi yandaşlarını yargı organlarına atamanın yolunu aramaktadır. yani başbakan ve bakanlar yolsuzluklarından dolayı yüce divan a gönderildikleri zaman , kendilerine ceza verilmeyecek yandaş hakimler tarafından yargılanmak istemektedirler. anayasa paketinin asıl amacı budur.

kul hakkı yiyen iktidara hayır!

"fakir fukaranın hakkını vereceğiz" diye iktidara gelen akp, 8 yıldır kendisine ve yandaşlarına devlet imkanları ile haksız çıkar sağlamaktadır. insanların semt pazarlarında toplanmaya mahkum edildiği bu ülkede, akpliler havuzlu villalarda zevk-ü sefa içinde yaşamaktadırlar.

akpnin tek başına yazdığı anayasaya hayır!

akp değişiklik paketini hiçbir uzlaşma çabası göstermeden yangından mal kaçırır gibi meclisten gecirdi. bir tek kendi gibi düşünenleri o da laf olsun diye dinledi. bu anayasa değişiklii, en ufak bir uzlaşma olmaksızın, sadece akpnin isteklerinin dayatmasında ibarettir.

memura grevsiz, göstermelik toplu sözleşme hakkına hayır!

değişiklik ile kamu emekçilerine grevli toplu sözleşme hakkı verildiği tamamen yalandır. sadece 'toplu görüşme'nin adı 'toplu sözleşme' olmakta, memurlar kararlarına yargı yolu kapatılan , hükümetin atayacağı bir uzlaştırma kuruluna mahkum edilmektedir. memura grev hakkı kesinlikle tanınmamaktadır. bu değişiklikle memurların hakları ileriye değil, geriye gitmektedir. memurlar tümüyle akpnin insafına bırakılmaktadır.

akpnin 12 eylül tüccarlığına hayır!

geçici 15nci maddenin kaldırılmasıyla 12 eylül darbesini yapanlar yargı önüne getirilmeyecektir.
çünkü madde ne yazık ki darbecilerin sorumluluklarını bir kez ortadan kaldırmıştır. ülkemizin en önemli hukukçularının ifadelerine göre, bu sorumluluğu maddeyi kaldırarak geri getirmek mümkün değildir. akpnin amacı sadece göz boyamaktır. akp darbelerle gerçekten savaşmak istese 27nisan e-muhtırasını verenleri yargı önüne çıkarmaz mıydı? 12eylülden doğan 27 nisandan beslenen bir iktidar, darbecilerden hesap soramaz!

akp darbesine hayır!

akp referandumda hayır oyunun kullanacak vatandaşlarımızı darbecilikle yaftalamaktadır. en demokratik hak olan serbestçe oy verme hakkı bile akp tarafından ayaklar altında çiğnenmktedir. esas bu değişikliklerle yargıyı kontrol altına alacak olan akp sivil darbe yapmaya çalışmaktadır.

gercek sorunları çözmeyen göstermelik değişikliklere hayır!

bu değişiklik paketi, 12 eylülden kalma ve demokrasi ile bağdaşmayan birçok unsuru ortadan kaldırmamaktadır.
mesela,
-dokunulmazlıklar
-yök
-cumhurbaşkanının aşırı yetkileri
-adalet bakanı ve müsteşarının hakimler ve savcılar yüksek okulu üyesi olması
-yüzde 10 seçim barajı

akp demokrasiye samimiyetle inansaydı, herşeyden önce, tüm toplumun üzerinde uzlaştığı bu sorunları çözerdi.

yarım yamalak değişikliklerle 1982 anayasasının korunmasına hayır!

akp, 1982 anayasasının korunmasını istemektedir.sadece işine geldiği gelen yarım yamalak değişiklikler yapılacak, tüm anti-demokratik unsurlarıyla 1982 anayasası ayakta kalacaktır. chp iktidara geldiğinden bu anayasayı kaldıracağını ve üzerinde hepimizin uzlaştırığı yeni bir anayasa yapacağını iddia ediyor.

akpnin tek parti darbesine hayır!

akpnin sekiz yıllık yalan ve talan düzenine hayır!

akpnin aldatma ve kandırma düzenine hayır!

daha zengin, daha özgür, daha güvenli bir türkiye için HAYIR.

(alıntıdır)
çünkü minareyi çalanlar kılıfı hazırladılar. (bkz: banayasa)
(bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)