bugün

Mantığı kafama yatmayan garip, neden, niye dedirten bir olay. Redbull, "Can You Make it" diye bir olay ortaya çıkartmış. Bizim üniversiteli delikanlı nesil gaza gelip "yaparım lan ben bunu" demek için hareketlenmiş. Redbull'un katılacaklardan istediği olayda şu; 100x3 kişiyi evlerinden alıp, Paris'e bırakacaklar. Sonra diyeceklerki - gençler alın size 24 tane Redbull, şimdi şurdan sağa dönceksiniz cern nehrini göreceniz, nehri sırtına al sonra Berlin'e doğru yapıştır. - Para kullanmak yok, altın bozdurmak falanda yasak, kredi kartı zaten yok, telefon da yok. Otostopmu çekeceksiniz, bisikletlemi gideceksiniz, kalacak yerinizmi yok, acıktınızmı bizi ilgilendirmez. 1 haftaya Berlin'e ayağını bas yoksa kaybedersin. Ödül de buymuş; önce bir parti düzenlenicek Berlin'de sonra bir sürü fotoğraf çekilceksin, facebook'a yükleyip bir sürü arkadaşın beğenecek. Yani kaybedince üzülmeyin diye bunlar. Kıyamam.

Hayır, gezmek istemiyorsanız, yollarda kilometrelerce yürümek, otostop çekmekten kolunuzda varis çıkmasını ve reklam oyuncağı olmak istiyorsanız saygım var. Adam akıllı gezmek isteyen adamın zaman kısıtlaması olmaz bence ya da bir şeye bağlı olmak istemez. Şimdi sen hem beleşe reklam yapacaksın hem o kadar ülke geçeceksin ama göreceğin tek şey kara asfalt olacak ve yetişebilir miyim stresiyle günlerini geçireceksin, 3.-4. gün kokmaya başlayacaksın ve muhtemelen yolda samimi olduğun arkadaşlarınla tartışma yaşıyacaksın.

Bana kalsa, elimde snickers, kafamda şapkam, sırtta çantamla dolanarak şehir içlerine insanlarla tanışarak falan girerim. Belki güzel bir kız görürüm, plandaki rotamı değiştiririm. Sorun paraysa, ekipmanlı giderseniz günlük 20 euroya paşa gibi avrupayı altüst de edebilirsiniz ki bu size koymaz.

Çok talep var bu olaya, ben mi malım anlamadım.

http://www.redbullcanyoumakeit.com/index.php
Avrupa'nın karış karış, beş parasız, değişim aracı olarak sadece redbull kullanılanılarak arşınlanacağı bir proje. Ve elliden fazla ülkenin 165 öğrenci takımı ile hayata geçirilecek olan bir projedir. Katılımcıların belirlenmesi için aynı isimli bir video yarışması düzenlenmiştir. Oylamalanın sona ermesine de saatler kalmıştır.

Favori bir örnek sunmak gerekirse de;

http://www.redbullcanyoum...com/tr/applications/4211/