bugün

Neymiş gezi tayfası onun imam hatipli olduğunu yediremiyormuş. Mesele hangi okulu okuyup okumadığı değil, mesele ülkeyi nasıl yönettiği. Eğer her imam hatip mezunu ülkeyi bu hale getirecekse evet, tepki imam hatip mezunlarına olur.
arkadaşlarla "rte" olarak anıyoruz.
30 yıldır süren pkk terörünün yapamadığını; yani ayrışmayı, kutuplaştırmayı, gezi parkı eylemleri sırasında ve sonrasında yaptığı konuşmalarla 2 ayda yapma beceresini göstermiştir. yüzde 35 - 40 arası bir kemik oy kitlesini kaybetmemek için daha fazlasını da yapacağını açıkça söylemekte.

"biz bu yola beyaz kefen giyerek çıktık" diyen biri her şeyi göze almamış mıdır zaten. bir insan neden beyaz kefen giyerek siyasette yol almak ister ki.
Ülkenin hiçbir sorununu çözememiştir. Ne işsizlik azaldı, ne terör bitti * eğitim,demokrasi,adalet ,gelir dağılımı farkı şahken şahbaz oldu. Hayvancılık ve tarım vardı o da bitti.
düzeltme:eksi oy verenler dediklerimin hangisi yanlış onu da açıklasınlar bir zahmet.
istanbula central park benzeri bir park yapılması konusunda "biz onları taklit etmeyiz, onlar bizi taklit etsin" diye yorum yapmıştır. e be adam, onlar 1900 de 102 katlı 400 metre yüksekliğinde empire state`i yaparken biz cami minaresi yapıyorduk yani böyle şeyleri planlamaya 100 yıl önceden başlamış herifler, istesek bile yapamayız sen en iyisi kafanı böyle şeylerle yorma. nerelerdesin. her zamanki gibi çok boş konusuyorsunuz sayın başbakan kusura bakmayın.
bürokrasinin önemini kavrayamadığını ya da kavramışsa bile firavun hastalığına tutulup göz ardı etmeye çalıştığını zannettiğim başbakan. "her hükümet kendi destekçilerini iş başına getirir, daha iyi anlaşabilmek için" diye bik bik ötecekleri hiç muhatap bile almıyorum. onlara ne desem boş çünkü, anlamayacaklar. başbakan "ustalık dönemim" dediği dönemde türk bürokrasisini sindirerek ve de danışman olarak kendi çocuğunu ve telekinezi başkanını atayarak belki son bir kaç asırdır görmediğimiz derecede büyük bir tek adamlık işine kalkışmıştır. hiç bir ülke, tek kişi tarafından yönetilemez. en azılı diktatörlerin bile mutlaka bir himmleri olmalıdır.

ama baktığımız zaman, özellikle son dönemlerde, başbakan ciddi şekilde başına buyruk hareket ediyor. danışmanlarını ya dinlemiyor, ya da onlara kendisine tavsiyede bulunma fırsatı tanımıyor. sosyolojiyi de siyaseti de psikolojiyi de hukuku da herkesten iyi bildiğini iddia ediyor ve bu konuda en ufak eleştirilere dahi tahammül gösteremiyor. hatta can dostu abdullah gülün dahi "demokrasi sadece sandık değil, biz mesajı aldık" şeklinde hem oldukça haklı hem de politikaya giriş dersinde bir beş dakikada anlatılacak kadar basit bir konu hakkındaki eleştirisine dahi sert bir mizaçla cevap verecek kadar tahammülsüzleşti son zamanlarda. ben bunu hem kendisi için hem de türkiye için kaygı verici buluyorum.

son zamanlarda dış medyaya, abd ve avrupaya kafa tutma çabalarının ise iki ihtimali olabilir. birincisi daha önce de yapmış olduğu gibi iç piyasadaki popülerliğini artırmak için böyle bir danışıklı dövüşe girişmiş olabilir. ki ben buna çok ihtimal vermiyorum. öyle olsaydı cemaatin ve liberallerin bu konuda bu kadar yoğun eleştirilerine maruz kalmazdı çünkü.

ikinci ihtimal ise yukarıda da bahsettiğim bir aşırı özgüvenin sonucu olarak bunu yapıyor olması. eğer buysa ve bu konuda da kendisinin en büyük dayanağı halkın önemli bir kısmının kendisine olan sevgisi ve güveni ise eğer o zaman da kendisine bülent ecevit örneğini hatırlatmak isterim. "kıbrıs fatihi" "karaoğlan" bile abdyi karşısına aldığı vakitten sonra, yaptığı iyi işlerle değil; onun döneminde oluşan kuyruklarla anılır oldu. bu kuyruklar bugün bile sayın başbakanın ve sevenlerinin diline pelesenk olmuştur. dolayısıyla bugün meydanları tıklım tıklım dolduran kalabalığın kendisine olan sevgisine çok fazla güvenmemesini tavsiye ederim. Allah korusun, eğer ki abd kendisini defterinden siler de kendisine karşı ufak çaplı bir ekonomik operasyon başlatırsa, bugün onu yere göğe sığdıramayanlar, yarın çocuklarına "son zamanlarda iyice azıttıydı rahmetli, iyi oldu gittiği" diye anlatırlar.
yıllardır sömürülen bir ülkenin uyutulan bir halkın kurtarıcısı olduğu için kurban edilmeye çalışılan adam gibi adamdır!
günden güne halkın desteği daha da büyümektedir. türk siyaset tarihinde halkından bu kadar büyük destek alan biri gelmedi, bir daha da uzun yıllar gelmesi mümkün gözükmüyor.
http://alkislarlayasiyoru...videolari-30072013/136931
son zamanlarda yaptığı çıkışlar karşısında kelimelerin kifayetsiz kaldığı.

http://ulu.so/u19pjb
ulusalcı ergenlerin başından beri sevemediği ama memlekete gerçekten hizmet eden ve allah ömür verdikçe de başbakan olmaya devam edecek olan şahıstır,
(bkz: it ürür kervan yürür)
(bkz: durmak yok yola devam)
köpeklerin sevmediği adam fakat it ürür kervan yürür...
borsayı besmele ile açan, bağışlayan ve esirgeyendir.

http://ulu.so/u329oz
uçurumun kenarından geri dönmüş başbakandır. az daha kendi kurduğu hükümet düşürülecek, ülke iç savaşa gidecekti. yok yok ciddiyim bu sefer. peki ülkeyi bu durumdan kim kurtardı biliyor musunuz? kürtler.
evet, kürtler ak parti'nin devrilmesini, ülkemizin suriye gibi olmasını engelledi aslında.
bakın tayyip erdoğan'ın eli, gücü her şeye yeter. zira koç holding'i bile yakında batıracaktır. çünkü eylemcilere en çok yardımı migros yaptı. tüm gıda malzemelerini migros bedava gönderdi. bakın bunu orada eylem yapan adamlar bile bilmiyor ama vaziyet bu. fakat tayyip'in gücü imralıya yetmez. imralı eylemcilere selam olsun dedi ama eylemlere katılın demedi müritlerine. eğer eylemlere katılın deselerdi, bugün 10 milyon kürt gezi parkı eylemlerine katılır, ortada hükümet falan kalmazdı. çünkü kürtler bu eylem işini çok iyi yapıyor malumunuz. yakmak yıkmak denilince kürtlerden iyisi yok. her kürt için demiyorum tabi, anladınız siz o kişileri.
iktidarı döneminde yaptıkları :
1-ekonomi düzelmiş , türkiye en büyük ekonomilerden biri haline gelmiştir.
2-çok değil bundan 15 sene önce hastanelerde ilaç kuyrukları vardı.yeterli doktor ve hizmet yoktu.ama bugün ilaç kuyruğu kalmadı.doktor sıkıntısı neredeyse kalmadı.
3-başbakanımızdan önce kitaplar parayla alınıyordu.ama artık meb fakir zengin demeden her öğrenciye ücretsiz veriyor.
4-türkiye'nin dört bir yanında duble yollar yapıldı.neredeyse duble olmayan yol kalmadı.
5-kürt vatandaşların kamu kuruluşlarında kürtçe konuşmasının ve kürtçe eğitim almasının önü açıldı.
sayayım mı ya da kıymet bilmez çapulculara yeter mi ?
zoruna gidenlerin boşluğuna gönderen adamın hası laik türkiye cuhmuriyeti devletinin an itibariyle başbakanıdır. milletinin hizmetkarıdır. adam gibi adamdır. silip köşeye atandır.
adamın kelime karşılığı.
türkiye cumhuriyetinin başbakanından daha öte birisi.
14 yerde BOP eşbaşkanıyım diyen kişi.
iktidarı döneminde yaptıkları :
1-ekonomiyi düzeltmemiştir. dış ticaret açığı her sene artmaktadır. benzin-asgari maaş oranı türkiye'nin krizden yeni çıktığı 2001 yılı ile aynıdır. sanayi üretim artışı ve ihracat artışı yetersizdir. 45 milyar dolar özelliştirme yapmış bunun kaynağını da çok güzel yemiş şahıstır.
2-sağlık sisteminde saçma sistemler ile doktorların hastaları adam gibi muayene etmeden sallamasına sebep olmuştur. bugün dandik bir endoskopi işlemi için bile Bursa gibi bir şehirde taa 15 eylüle gün verilmektedir.
3-harçların kaldırılması ve kitapların bedava dağıtılması tek adam gibi icraatları gözükse de. ötv-kdv derken halka bindirdiği yükten sonra bunların devlete yük olduğunu düşünenler var ise saflıkları sebebiyle tedavi görebilir.
4-duble yol? nasıl yapıldı acaba? http://www.radikal.com.tr...duble_yola_gitmis-1067662
5-olması gereken şeyleri yapması yanında uludere felaketi, 12 yaşında çocuğun üstüne havan topu düşmesi rezaletleri gibi olaylar hep bu şahsın döneminde yaşanmıştır.

bazılarının ırzına geçse savunmaya geçecekken fazla da saymaya gerek yok. napıyorsunuz amk elinizde internet gibi kaynak varken haber kaynağı olarak stv ve kanal 7'yi mi kullanıyorsunuz sadece anlamadım ki.
ismi sol başlıklarda görülünce insana huzur ve ferahlık veren ulu önderimiz.
allah başımızdan eksik etmesin.
bazı saçmalamaları için bkz:

http://tr.wikiquote.org/w...Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan
Yahu düşünüyorum kemalistlerin ulusalcıların durumunu ben yerlerinde olsam gece-gündüz sinir krizleri geçirip ağlardım amk Bu büyük insan yargıyı adam etmiş artık ipe sapa gelmez nedenlerle parti kapatılması diye birşey kalmamış sonra darbeci paşaların alayını temizlemiş ordudan artık darbe belasını da ortadan kaldırmış yetmemiş medyaya çekidüzen vermiş önüne gelen sövemez olmuş devletin başındakilere vs vs vs bunun gibi çok örnek sayabiliriz ulan kemalist ağlamayacak bağırmayacak biz mi bağıracağız ayıp lan adamlara bari en azından deşarj olsun bağırsınlar dirensinler istedikleri kadar buna izin verelim bari ayıptır.
türkiye cumhuriyetinin gelmiş ama henüz gecmemis en kötü başbakanıdır.
bir gün elbet;
seninde canın çıkacak, ne sandın ya ihtimal mi var?
günü gelecek, tadı varacak, ölüm alacak seni buradan.
bir gün elbet;
sana da soracaklar, ne sandın ya ihtimal mi var?
soru gelecek, cevap olacak, zaman alacak intikamımı.