bugün

iki rekat şükür namazı kılacağım ve öbür taraftaki durumu için Allah'a dua edeceğim. Allah'ım sen içimden geçerleri biliyorsun.
inşallah ecelinden ölür de, suçlayacak kimseyi bulamaz düzenbazlar.
olum varya çilingir sofrası kurup tüm yancıları toplayıp alem yaptırmasam beni yere yatırıp çatır çutur çiğneyin la.

(bkz: Hadi inşallah)
bedenler ölür, fikirler baki kalır. huzur içinde uyu uzun adam. gerçi ölmeye pek niyetli değilsin ama.
bu koyun sürüsü kendini güdecek başka bir tayyip bulur. hem de kısa sürede.
allah korusun, allah liderine gönül verenlerin ömürden alsın ona versin.
Seçim meydanlarında umduğunu bulamayanların beklentisi.
takvime bir tatilin daha girmesi anlamına gelir. 2. kurtuluş günü bayramı.
allahın bütün vasıflarını üstünde toplayan bir insan olarak, ebedi olmasının çeyreği özelliğini taşısa, ölümsüzdür zaten. hem ayrıca (bkz: kötüye bir şey olmaz)
(bkz: ay hadi inşallah)
diktatörlüğün sonu olur, bu halk demokrasiyi ne anlayabilmiş nede uygulayabilmiştir. demokrasiyi bile diktatörlüğe geçiş olarak kullanmıştır. çünkü alıştığı ve hakkettiği yönetim şekli odur. zaten devrimleri bu halk yapmamıştır. haberi bile yoktur olanlardan. zaten ne olduğunu ne anlamana geldiği yada neden yapıldığını anlayamamıştır. o yüzden gereksiz çıkmıştır bunca eylem. atatürk için türk halkı kayıptır. başka bir halk elinde olsaydı şimdi çok daha farklı yerde olurdu.
Allah korusun dur.
Her canlının ölümü takacağını düşünürsek normal olandır.
sandıkta bir türlü alt edemeyen ana muhalefetin en çok sevineceği haberdir.
insanın içini bi hoş eden ölüm.

(bkz: uu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende)
faniler için küçük kemalistler için büyük bir adımdır.
(bkz: büyük iskender)
(bkz: jül sezar)
(bkz: kanuni sultan süleyman)
(bkz: cengiz han)
(bkz: attila)

örneklerinde olduğu üzere şaşırtmayan bir son olacaktır. ne kadar güçlü olursa olsun, arkasında ne kadar büyük bir kitle olursa olsun, yaptığı yanlışlar veya doğrular ne kadar büyük olursa olsun eninde sonunda herkesin başına gelecek olanın vuku bulmasıdır. daha fazlası değil.

not: verdiğim bkz lardan dolayı sevgili (bkz: rte) ile bahsi geçen şahıslar arasında önemlilik-büyüklük babında bir paralellik kurma gayretinde değilim, olmadım. amacım güç, zenginlik vs gibi bu dünyada bir insanın sahip olabileceği ve onu önemli kılan her ne olursa olsun yine de onu ölümün kaçınılmazlığından koruyamayacağına ufak bir vurgu yapmaktı sadece.
nasılki milletimiz her ölen insan için, her ne kadar hayatı boyunca, ne bileyim şarkıcı iken dinlememiş, oyuncu iken izlememiş, politikacı iken sevmemişsede, öldükten sonra hepsi bir melek, hepsi bir "iyi insandı, toprağı bolsun, tanrıdan! merhamet, yakınlarına sabır diliyoruz" denilen insanlar haline geliyorlar.

bu yüzden tahminim, başbakan öldüğünde, arkasından "iyi insandı, gerçi dinciydi ama devleti için çalışıyordu, şunu yaptı bunu yaptı" diye güzel anıları yad edilecektir.
Cenaze başında, Skrillex dinleyip kopacağım an.
(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
rte nin ölmesidir.

"laaaan dedim, heyecanlandım.

kandırdınız lan beni"

not: güzide sözlüğümüz parmakla gösterilen mallarına saygılar. ölümsüz olan kanser hücresidir ama bazı kanser hücrelerinin öldüğünü kabül etmek lazım.
hastalıktan, yaşlılıktan falan olmayacaktır. ya bir kazaya kurban gidecektir ya da yargılanıp asılcaktır. süre için bir şey söylemek güç belki yarın belki yarından da yakın.
allah gecinden versin.
Büyük iskender in ölmesi gibi birşey olur, rte nin kumandanlari rte ımparatorluğunu parçalayıp yönetirler.
yurdun dört bir yanında, "bize kim makarna verecek şimdi" diye ağlanmasına sebep olacak durumdur.