bugün

yeterli idrak kapasitesinden, dünya görüşürnden ve zeka düzeyinden mahrum olmak demektir. o'nun o üstün diplomasi yeteneğini, ekonomik zekasını, politik becerisini, ülke yönetme kabiliyetini görmemek için ya art niyetli olmak lazımdır ya izmirli ya da laikçi falan.

o ki 7 düvele türkiye cumhuriyeti'nin gücünü göstermiş, o ki bütün milletlerin imrendiği bir önder olmuş, o ki bir ülkeyi küllerinden yaratıp tekrar şahlandırmış ve o ki gece gündüz demeden çalışıp didinip "acaba halkıma nasıl daha iyi yardım ederim" diye düşünmüş durmuş bir insandır. şimdi kalkıp kimse masal okumasın bizlere... ulu önder bu ülkenin başına gelebilecek en büyük şeydir! nedir? şeydir işte canım şanstır evet şanstır!

viva erdoğan!

no pasaran!
anlamak yada anlamamak hepsi bu. sen anladın da ne oldu yani. hayır anladın da kimse ölmedi mi. öldüyse biz anlamadık diye mi? bırak bana anlatma imkansız sevgimizi..
(bkz: yazar burada adeta şakirtim demek istiyor)
anlayan beri gelsin o zaman.
ben anlamadım. anlayamıyorum. beyni amerika'dan çalıştığı için anlayamayacağım. anlayan varsa beri gelsin.

(bkz: beni bir tek sen anladın sen de yanlış anladın)
pkk ve yandaşlarının, ata yı kullanarak atatürkçü geçinenlerin ve ülkücü geçinenlerin yaptıkları şeydir. ayrıca bu durumda olan kişilerin büyük bir bölümü, 21. yüzyılda olmamıza rağmen hala şeriat tehlikesinin olduğunu düşünüyorlar ve kendilerince laikliği kurtarıyorlar. aslında erdoğan ı anlayamamak türk milletini de tanımıyor olmaktır bir bakıma. tarihini, kültürünü, dilini, dinini tanımazdan gelmektir. yani türklüğünü unutmuşluktur kısacası.
tam anlamıyla şudur;

- kendi içimizdeki pkk laneti varken ve her sabah uyandığımızda yeni bir şehit haberi ile karşılaşırken neden hala filistin halkının haklarından, mısır halkının haklarından bahsediyor?

- onca şehit vermişken, neden hala bu olanlar yeni anayasa çalışmamızı etkiler mi etkilemez mi tartışmasına girebiliyor?

- neden ilköğretim ve lise kitaplarındaki atatürk'ün gençliğe hitabesi ve atatürk ilke ve inkilaplarını kaldırtabiliyor?

- neden her güne yeni bir zam ile uyanıyoruz ve neden her seferinde pişkin pişkin insanların yüzüne bakarak yalan söyleyebiliyor?( buradaki zamların tek sebebi cari açıktır ve ihracat zaten hiç olmadığı için cari açık bu şekilde kapatılmaya çalışılmaktadır. bunu açık açık söyleyebilseydi yüzümüze baka baka o zaman helal olsun derdim.)

- mesela.. neden!? kendi çocuğu askerlik yapmadı ve neden yıllar önce öldürdüğü bir sanatçı için hapis cezası yat(a)madı!?

- neden din üzerinden siyaset yaparak, insanların en hassas olduğu noktayı kullanarak, siyaset ile dini birbirine karıştırıp insanları sömürüyor?

- neden halkı iyice fakirleştirip, kendisine muhtaç duruma düşürdükten sonra onlara oy için kömür, çamaşır makinası vs.. gönderebilecek kadar yüzsüz olabiliyor?

- neden arkasında duran gizli güçleri bu kadar belli ediyor? ( recep tayyip erdoğan < fethullah gülen < amerika ve israil bu kadar basit ve herkes biliyor aslında.)

- neden şehitlerimize zamanında! kelle diyebilmiştir ve terörist başına sayın diyebilmiştir!?

- neden enflasyon almış başını gitmişken ve bunu içimize kadar hissederken hiç bir şekilde çaktırmadan yoluna devam edebiliyor?

işte bu ve aklıma şuan gelmeyen bunun gibi bir sürü sebep yüzünden anlayamamaktır recep tayyip erdoğan'ı anlayamamak.

tam anlamıyla bana bunların açıklamasını ve cevabını verebilecek bir babayiğit çıkarsa işte o zaman anlayabilirim belki recep tayyip erdoğan'ı. ki hiç sanmıyorum.
dine/dinlere inanmıyorum dendiğinde dini ispatlamaya çalışmak, yok gül bahçesi, yok muhteşem evren, yok adem ile havva'dan bahsetmek gibi bir şey. var olduğunu bilmek ayrı şeydir, kabul edip, inanmıyorum(güvenmiyorum) demek ayrı şeydir. birinin dürüstlüğüne inanmak, güven içerir. anlamak ayrı şeydir.