bugün

ülkenin tüm güvenlik birimlerinin emrinde olduğu biri nasıl tehdit edilebilir çok merak ediyorum. eğer tehdit ediliyorsan bunun miti var emniyeti var verirsin bir talimat, seni kim tehdit ettiyse yarım günde paketlerler getirirler karşına. tehdit gibi bişey yok sadece insanları korkutmak amaçlı bir açıklamaysa bu eğer zaten diyicek bişey bulamıyorum. "bu ergenekon bizi bile tehdit ediyor gördüğünüz gibi, soruşturma tüm hızıyla sürüyor emekli orgeneral felan dinlemiyoruz kim var yok gözünün yaşına bakmıyoruz biz olmasak bunlar yakında darbe de yapıcaktı zaten" demekse amac hiç uğraşmayın sayın başbakanım siz anca pirinç, bulgur dağıttığınız gariban ben bilmem beyim bilir felsefesinde yaşan vatandaşlarımızı kandırırsınız. başbakanı ve arkadaşlarını tehdit etmekten dolayı tutuklanan birisini göremedim ben henüz haber programlarında. siz gördünüz mü?

http://haber.mynet.com/sa...mmuz2008/X1215153232875/0
kendi kendini tehdit edip "ergenekoncular başbakan'ı tehdit ediyor" saçmalığının gündeme gelebilmesini sağlama amaçlıdır.
hem artık niye kasıyor anlamadım vallahi. elektrik kazığını pardon! zammını halk yedi yuttu, ses çıkarmadı bitsin artık ergenekon bir süre daha yeni zamlara artık..
(bkz: recep tayyip erdoganin tahrik edilmesi)
tehditten kasıt menderes gibi idam sehpası yolu (green mile) olması söylenebilir.