bugün

yapılası eylemdir.
meze sikici
alkollü ortamda sevilmeyen adamdır. aynı adam başka bir ortamda da bira içmeyip mısıra abanır.
adam işten çıktıktan sonra yemek yememiş olabilir. sakin olun.~~
sevildiğinden değil, dönüşte arabayı o kullanacağı için katlanılan kişidir.
muhabbeti sağlam kişi olabilir, içtiğinizde hoş muhabbeti vardır. meze paylaşılır lâkin davetsiz misafir ise kafa göz dalınır.

- kos koca şişeyi tek başıma içiyorum pezevenk, meze bitti rakı hala var napcaz? sıçtın zevkimin içine!
Arkadaş grubunun alkol kullanmayan üyelerindendir. Çoğunluk olsun diye çağırılır.
(bkz: that s me dawg).
Muhtemelen rakıyı fondip yapacak olan insandır, Benim gibi.
başlığı sol frame de görünce uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımı hatırlamama sebeptir. evet vardı böyle bir arkadaşımız içkiyi bünyesi kaldırmıyordu ama erkekliği de bok sürdürmemek için rakı sofrasında bizi hiç yalnız bırakmıyordu, biz rakının yarısını bitirene kadar bu hayvan gaza gelip mezenin tamamını yerdi, ha bir de o kadar içkiyi içmiş adamın yanında meze yiyerek kusmayı da başarmıştı( çok yiyince meze çarptı demişti) özledim la çocuğu şimdi!
daha rakı içecek seviyeye gelmemiştir.
uzaklaştırılması gereken kişi.
ağzına bir tane vurulası insandır.
işte o kişi benim dediğim başlıktır. rakı içemesini bir türlü sevemediğimden ve rakı masalarında ana yemek her zaman hep geç geldiğinden, kendimi hayvan gibi mezelere vururum. hepsini karnımın açlığından yerim. evet o hayvan benim. bunu ilk söyleyen sözlük değil aynı zamanda masalarında bulunduğum arkadaşlarımdır.
rakı içmeyi olay sananların boşa kıvranma sebebi. adam ister mezeyi yer ister rakıyı içer nihayetinde yapılan eylem yeme ve içme eylemidir.
karnı aç olan insandır.
alkol kullanmayan insanın elinin armut toplamama durumudur.
bira içmeyip çerezlerden hayvan gibi yiyen insandan pek farkı olmayan kişidir.
bira içmeyip çerezlerden hayvan gibi yiyen insandan pekte farkı olmayan kişidir.
babasının yanında rakı içemediği için mecburen mezeyle idare etmeye çalışan insandır.
hayvandır. kapının önündeki korkuluğa bağlamalı rakınızı öyle yudumlamalısınız. afiyet olsun.
(bkz: Mezeşist)
mezeden mahrum kalan kişinin hali;
savaş esnasında kalkanı bırakmaya benzer,rakı vurdukça savunacak birşey yoktur,rakı artık mideyede vurmaya başlamıştır.
(bkz: işler çetrefilleşir)
Rakı içmeyen adamı oturtursan masaya, tabi ki o pilakiye ekmeği bandıra bandıra yer. Adam rakı içmiyor, nerden bilsin mezesiz içmenin ne olduğunu.
Harama değil helale yöneliyordur. Aferindir çay için oğlum gerek var mı bu şeylere. En olmadı kahve..