bugün

rakı içen kadın anektodları;
-lan daha bitirmeden kim aldı bu mezeyi masadan?
+şeyma abla çok içmiyormusun?
-içelim be abisi
+ne abisi abla bence yeter bu kadarı
-lan sus klimayı aç bakayım
+tamam abla
-bak sana bir şey anlatacağım iyi dinle gene sinirlendim.neden ben neden lan?
+hayırlısı abla
rakı içen kadın mı olur yahu?
iticidir. kadın dediğin beyaz şarabını içecek, kadehi bileğini hafif kırarak geniş kavrayacak...
Adın ne kadın.
bir süre sonra sarhoş olacak kadındır.
rakı içen öldü de, su içen ölmedi mi diyen kadındır,candır.
Sulandırmadan, sek içilmesi gereken kadındır.
Kadın gibi kadındır. En Mübalağasızından.
içki içen normal bir kadındır. ne yerin dibine gömmeye ne kadın gibi kadın diye göklere çıkarmaya gerek yok.
trakyada bolca bulunur.
ömrü hayatı boyunca iki duble rakı içmiş kızların övüp övüp göklere çıkardığı kadındır. adam gibi içenine az rastladım, rastladıklarımında sohbeti muhabbeti pek güzeldi. lakin bütün gece bir duble rakıyı sündüre sündüre bol bol instagram için poz çekinerekten mezeleri hüpleten kızlara bizim oralarda pek sıcak bakılmıyor haberiniz olsun. o rakı içmek değil yani.
anason kokan kadındır.
Hah Bi buna karışmamıştınız.
dipnot olarak hiç içmedim de içmeyeceğim anlamına gelmiyor.
her şeyin olduğu gibi bunun da bokunu çıkartmışlardır.

afedersin yarak kafalı sana mı soracak ne içeceğini, orası ayrı tabii. severek benimseyerek içiyorsa, sohbetine muhabbetine içiyorsa masanın başına otursun ama sikko heriflere yamanmaya, millete hava yapmaya oradaysa siktirsin gitsindir.
olsa da yese... ehem içsek beraber. candır lan can! canın da canı.

yaşamayı bilen kadındır.
Gelsin de kırmızı kurdele takayım.
candır, canandır, yeri bende çok ayrıdır...
rakı içen erkek gibi zevksizdir.
Muhtemel dertlidir.
Ne yaparsa yapsın ama rakı tek içtirmesin.
Birçok zorluğu el ele verip aşabileceğiniz kadındır...
görsel

Benimdir. Mis. Çok şükür.
Bu sefer cidden;
Vurduruyordur.
Gelsin kumkapıda beraber içelim.
diğer tüm içkileri rahat içebiliyor ve kendini, günün sonunu hatırlayabilecek kadar kontrol edebilmişse, rakıyı da güzel içebilecek kadındır. ne farkı vardır başka bir cinsten? pek çok erkek/ kadın biliriz, bir kaç dublede boyuna sarılmalar, son aşkın iç çamaşırlarını anlatmalar, ağlamalar, zırlamalar,sürekli tekrar eden kendini bilmez konuşmalar....pek çok erkek/ kadında yaşanmış, görülmüş ve onları rahatlatması biraz az içmiş bizlere denk düşmüştür hep!

" rakı içen kadın" söyleminden " ziyade içki içen insan " özetinde diyeceğimiz kısaca şu olur: içmesini bilmiyorsanız, su bile içmeyiniz! iğrenç oluyorsunuz gerçekten. gözümüzde büyüttüğümüz ihtişamlı insanı, wc de yerlerde toplayınca bundan adam/kadın olmaz deyiveriyoruz bizde.

erkekler: "tam yataklık, kolay atarım şimdi bu hatunu" derken
kadınlar: " bunun bamyası da kalkmaz, birde bana asılıyor, mendebur" diyebilir.

(bkz: içki içmeyi bilen insan)
birlikte sohbetin dibine vurulacak kadındır.