bugün

Dinlemekten keyif aldığınız bir şarkının radyoda çalmasıyla başlayan süreçtir. bu eleman Şarkının sözleri başlayana kadar susmaz, parçanın enstrüman kısmını katleder. Şarkı bitene kadar bir daha müdahale etmez diye düşünürsünüz. sonra şarkıya eşlik etmeye başlar, sesi biraz yükseltirsiniz. bu Huzurlu ortam şarkının en güzel nakarat yerinde gıcık sesli radyo djnin belirmesiyle son bulur.
insanın içindeki katili keşfettiği zamanlardır.
kaset zamanı (ergenler bilmez) radyoda sevdiğimiz şarkıyı kaydederken gereksiz konuşmalarla beraber kaydetme olayı. Allah belanı versin dj. Senin yüzünden adam gibi walkman dinleyemedim.
amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar.

(bkz: şarkının en güzel yerinde konuşan dj)
(bkz: şarkının son 1 dakikasında konuşan radyo djleri)
(bkz: güzelim şarkıyı piç eden radyo dj leri)
Çoğu zaman acaba dj bu hareketi yaparak zevk mi alıyor diye düşündürür. Dj kardeşim şarkıyı dinleyelim diye mi çalıyor yoksa kendi gevezeliğine arka fon olsun diye mi anlamıyorum.
tam orgazma ulaşmak üzereyken pipinin dışarı çıkması gibi birşey.
yok lan yok o kadar uzun boylu değil en fazla çişini yapacakken fermarın bir türlü açılmaması gibi birşey.
ne bileyim iyi birşey değil sonuçta yani.
sanki şarkıyı sadece kendisi dinliyormuşcasına kendinden geçen dj dir.
çalan parça beğenilen bir parça ise ağır bir küfretme nedenidir. onu geçtim bir de şarkıyı göt gibi bir espiri için bölmezler mi ona deli oluyorum.

hasan mezarcıyı aratmayan dj'ler
cem ceminay bunu çok yapar.
teyp dönemlerinde radyodan kaydedilen şarkıların belası olan durumdur.
çok da sövmeyelim de.. belki adamın bir bildiği vardır. belki de özünde iyi bir insandır.
radyo dinlememe sebebidir.
şarkının arasına, ötesine, berisine girip ''şu an bizleri arabalarında dinleyen vikvikvik'' şeklinde sıkça saçmalayanları ise gerçekten tebrik edilesi kimselerdir.

evde oturmuş uçuşan tülü tutuyorum! sevdiğim şarkıyı dinletmediğin gibi birde bu asosyalliğimi kafama kakıyorsun dj!
isimlerini bilmeyip de öğrenmek istediğim kimi şarkılar için, hadi artık söyle adını diye beklediğim beyni cırmalayan ses. bu ses genelde şarkı bitimine 20 saniye kala devreye girer ve yeni şarkının ilk 20 saniyesine kadar kesilmez.
cd, internet, mp3 gibi nimetlerin yokluğunda daha fazla sorun teşkil ederdi. çünkü radyodan kaset çekmek diye bir durum vardı. tüm evde sessizliği sağlamışken, radyodan en sevdiğin şarkıyı kasede çekmeye çalışırken sevimsiz dj araya girip bir kaç birşey söylerdi. o an bütün kaset hiç olurdu. moraller de sıfır...
aynı dj bide şarkıları kafasına göre listeye sokar arkadaş ne hareketli bir dünyaymış şarkı bir iniyo bir çıkıyo.
şarkının yarıda kesilip haberlerin girmesi kadar rezil bir durumdur.