bugün

ağızda gıcırdar.
görüntüsü nahoştur.
tatsız, tuzsuz bir şeydir.
fransadan neden nefret edilirse ondan.
(bkz: bamya)
adında meymenet yok bi kere.
uzun yıllar önce; henüz çoçukken, neden nefret ettiğimi şimdi unutup tekrar yemeye başladığım bu sağlıklı sebzeden artık nefret etmediğim için, yorum yapmama gerek olmayan sorudur. (bkz: kamuoyuna duyurulur)
çünkü sosisle büyüyen nesil onun tadını bilmez.karabiber eşliğinde kuru ekmekle yememiştir kapitalist çocuk ondan sevmez.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

yedikten sonra sevgilinizle öpüşmeye çalışın. anlarsınız.
öğle yemeğinde okulda yemek yerken, yediğim pırasaya arkadaşım kustuğu için. ne zaman pırasa görsem aklıma gelir.
sonuçta oda bir nimettir,kendine göre bir karizması,içinde barındırdığı çeşitli vitaminleri ve illaki bir hayran kitlesi vardır....
sanırım yaş kemale erdiğinden bayılarak yediğim , acaba "neden" eskiden nefret ediyormuşum dediğim yemek. (dolmayıda biberiyle yiyorum artık ühühühühühühü yaşlandıııııııııımmmmm)
(bkz: soru başlık olduğu içün)
Bir sebze-bir nimet için söylenmeyecek sözler de olsa, osuruk gibi koktuğu gerçeğini değiştirmiyor hiç bir şey. Aynı zamanda bürüksel lahanası, normal lahana ve azıcık ucundan brokoli de kokuyo... kokuyo lan!
çözemediğim bir durumdur, çoğu insan sever, yer bi güzelde. ben niye sevmiyorum acaba diye düşünüyorum.
zeytinyağlısı ısıtıldığında hayvani bir tat aldığından gayet de güzel yenir pirinçsizi. belli bir yaştan sonra olur ama bu da nedense, aynı bamya gibi.
çünkü ot gibi bişey. nasıl çim falan yemiyosak onuda yemememiz lazım ama yiyoruz. çok saçma. yemeyin bence.