bugün

ortada olan gerçektir. şimdi son zamanlarda çıktı bizim ülkede yok psikoloji yok okulda rehberlik. daha önce yok. ee ondan önceki nesiller bozuk muydu? hayır. gayet güzel nesiller geçti. şimdi ki nesil bozuk asıl. işsizler bir de iş yapıyoruz derler.
zekasini kullanma ozurlulerin kalkip o danismanlardan akil almasidir efendim.tukureyim onlarin varliklarina.
(bkz: ben 4 yildir bosuna mi okuyom ayı) diye psk.danismanlarin karsi cikacagi ne yazik ki gercek.

not:p.d adayiyim.
(bkz: psikolojik danışman rehberlik)
aslında gereksiz değilde, türkiye de gereksiz hale getiriliyor desek doğru olur.
yanlış bir önermedir. okullarda vs. psikolojik sağlık problemleri olanlar olabilir (deliler değil, mesela kekemeler). onlar profesyonel yardıma gereksinim duyarlar.

türkiyede nasıl gereksiz oluyor anlamış değilim.
(bkz: Recep tayyip Erdoğan) önceki nesiller düzgün derken?
Türkiyede rehberlik son zamanlarda değil 1950lerde çıkmıştır ayrıca psikolojik danışma rehberlik diye bir tabir yoktur.
Sinav icin once parayi mi yatiriyoruz internetten basvuru mu yapiyoruz diye sordugumda ben nerden bileyim diye cevap veren gereksiz ogretmenlik branşı.
Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum. Okulda kimse sana gelip dert anlatmaz. En boş öğretmenlerin branşı olmalı.
gayet de gerekli olan bir uygulamadır. gerçi barzolar bu güzel uygulamayı sevmezler çünkü onlar barzodur. ıyyhh pis barzolar.
Eğitim sisteminde en gerekli olan şeydir, özellikle günümüz koşullarında.
Sacmasapan bir soylemdir. Cok gereklidir aksine. Benimde pdr hocam olmasaydi simdiye universitede degil gecekondunun birinde 3 cocuk buyutuyor olurdum.sonuna kadar isini yapan bir pdrcimiz vardi her gun yanina cagirirdi beni ailemi aradi psikiyatriden randevu aldi birsuru iyiligi oldu kadinin. Size odasindan cikmayan ve is saatinde okey istegi gonderen oc hocalar denk geldi diye herkesi gereksiz sayamazsiniz efendim. Bir pdrciyi okuldaki her sinif tanimiyorsa odasinin yerini bilmiyorsa bir sikinti vardir o kaltakta ya da serefsizde.
okulumuzda eger bi psikolojik danisman olsaydi su an coktan meslege baslamis olur hayata bu kadar gec kalmis olmazdim. Oysa su an bakiyorum 24 yasindayim ve universite 3. Siniftayim. Samimiyetimle soyluyorum.