bugün

yazmayayım diyorum, eleştirmeyeyim diyorum ama olmuyor.

dedem yaşındaki vitor baia, jorge costa ve fernando couto hala oynuyorsa bu takımda zaten dayanamam arkadaş! bıraksanıza yerinizi genç yetenekler ricardo'ya, andrade'ye, xavier'e. ama olur mu? olmaz tabi amk. hayır siz emekli olduktan sonra da çalışmak zorunda kalan milyonlarca portekizli gibi değilsiniz ki. tonla para kaldırıyorsunuz futboldan. gençlerin önünü açın artık yeter.
forvet konusunda çok şanssız olan milli takım.
bu takim ne ara virane bir takim halini aldi anlamis degiliz.
grubunu sonuncu bitirecek takım.
tanım : portekiz'i uluslarası alanda temsil eden futbol takımı

Dünya kupasında üst turu göremeyeceklerdir.
Turkiyede olsalar apaci damgasi yiyecek futbolculara sahip takimdir.
Yarın izlanda ile turnavadaki ilk maçına çıkacak takım. Kendilerinden bu yıl en az çeyrek final bekliyorum.
yarın izlanda ile turnavadaki ilk maçına çıkacak takım. kendilerinden bu yıl en az çeyrek final bekliyorum.
üstad ronaldo hariç bir boka yaramayan kadrosu bulunan takim..

ulan eskiden
vitor baya
luis figo
nuno gomes
batis tuta
aber xavier falan vardı..
http://www.spordefteri.co...uro-2004-kadrosu-7880.jpg

euro 2004'ten bir resim.
iyiler iyi. ilk defa yeteneği az biraz disiplin içine soktular.

quaresma nın antrenmanda sakatlanması iyi olmadı kendileri için. alev alevdi zira. onun haricinde ilk maçta beraberlik hem kendilerini hem izlandayı kötü gösterdi ama ikisi de sağlam takım.

hırvatistan ve ispanya ile birlikte turnuvanın ikincil favorilerinden.
bu jenerasyonla hiçbir zaman hiçbir turnuvada favori olamayacak apaçi yetiştirme yurdu.
kötü bir takım..
ayrıca ronaldo gibi bir şanssızlık da var başlarında..
yine hayal kırıklığı bir şampiyona olacak..
Bize inat macarlara yenilmemeye and içmiş çinganların takımı.
Şerefsizlerden oluşan takım. evet.
türkiye elenince desteklemeye başladığım ekip.

türkiye görmüş futbolcu fazlalığından mı? değil. ronaldo sevgisi? alakası yok. bu adamların futbollarını beğeniyorum ben. kaliteli ve hücumcular. eskiden şov kısmını daha çok yaparlardı işin ama disiplinli halleri bile eğlenceli oyun olarak.

üç beraberlik ile gruptan çıkmaları acaba dedirtiyor insanlara ama kesinlikle güçlüler. ilk iki maç ronaldo tutuktu son maçta da Dzsudzsák ne vursa gol oldu.

tempolu bekler; tempolu, kaliteli ve genç bir orta saha ile birlikte nani, q7 ve ronaldo gibi ikisi yağ gibi akan biri skorer ön taraf ile hırvatlar karşısında çok küçümsendiklerini görüyorum. grupta herkes kapandı portekize, hırvatlar ise topa sahip olup rakibi yaslamak isteyen bir ekip. hızlı kontralar portekiz kanatlarından sorulur.

eğer geçerlerse, soluğu finalde alacaklarını düşünüyorum. son maçta ise her şey mümkün. nani 29, cr7 31 ve q7 32 yaşında. portekiz'in bayrak oyuncuları olan efsane kanatlarının son turnuvası.

edit: entry bitirince aklıma daha iyi bir tanım geldi. bunlara arka çıkma sebebim sanırım hırslı olmaları.

yorumlara bakın. şopar, apaçi, çingene vesaire vesaire. evet çoğu fakirlikten gelme ve futbolla statü/ servet kazansalar bile alttan alta ezilen insanlar. aykırı dövme/ saç/ aksesuar veya giyim sebeplerini de * buna bağlıyorum.

bastırın lan, kenar mahalle bebeleri kazansın!
böyle finale gider bu takım önünde belçika harici sağlam takım yok.
avrupa şampiyonasında 4 maç oynayıp 4 beraberlik alıp, 90 dk için, çeyrek finale çıkan takım. lan bazen de şans olucak işte. adamlar top oynamadan çeyrek finale çıktıklar.
(bkz: anzer balı)
Yıldızları türkiyede oynayan takım golleri de onlar atıyor zaten.
görsel

(#32880098)
(#32994304)

dediğim gibi özellikle stoper ikilisi ve en uç ( ronaldo) kısmında sıkıntıları var ama serseri futbol tarzlarını bir disiplin içine oturtmayı başardılar bir nebze de olsa.

özellikle hırvatistan galibiyeti takıma güvenle birlikte ronaldo nun takıma olan güvenine de etki etmiştir diye düşünüyorum. zira kendisi takımdan pek umudu yokmuş gibi davranıyordu. her hataya kızmalar, el kol hareketleri; bakın çok çabalıyorum ama olmuyor pazarlaması.

gel gelelim çeyreği gördüler. finale kadar büyük balıklardan kurtuldular ki final zaten tek bir maçtır her sonuca açıktır; messi nin copa america ve sonrası yaşadıkları da ronaldo'ya gaza bastıracaktır.

nani, quaresma ve ronaldo portekiz milli takımında figo ve simao sonrası bayrak ( veya sembol) kanat oyuncuları idi. çok şey bekleniyordu kendilerinden ki ronaldo yeterince ve diğer ikili de belli oranda kulüp takımlarında karşılık verdiler bu beklentiye. lakin milli takım hep eksik kaldı.

şu an nani 29, ronaldo 31 ve quaresma 32 yaşında. dünya kupası her zaman daha büyük bir denizdir ( brezilya, arjantin, uruguay, kolombiya ve yükselişteki şili) ve sonraki avrupa şampiyonası tam 4 yıl sonra. bir daha böyle bir fırsatı bulabilirler mi; bulsalar başarıyı biz getirdik diyebilirler mi mesleki tatmin açısından? zor.

yani q7 ve çetesi * son bir iş için bir arada. hırvatistan gazından sonra en büyük tehlike görece daha güçsüz görünen polonya. burada hayallere dalmadan futbollarını oynarlarsa yarı finalde belçika/ galler ikilisinden hangisi olursa olsun finale kalacakları düşüncesindeyim.

arkalarındaki genç, yetenekli ve daha pek tanınmadıklarından koşmakta sakınca görmeyen * renato sanches, andre gomes, william carvalho, joao mario ve Raphael Guerreiro gibi gençlere güvenip, abilik edip kupayı götürsünler.
Galibiyet alamadan yarı finale çıkma ihtimali olan takım.
imkansız ama euro 2016'yı almasını istediğim takım.
bala göte yarı finale kadar gelen takım. kim ne derse desin kesinlikle hakettiğini düşünmüyorum. 5 maç oynayıp 5 beraberlikle yarı final. ancak bu kadar şans olabilirdi.
2004'te yunanistan milli futbol takımı'nın yaptığı şeyi yapacak olan takım.
top oynamadan maç kazanmadan berabere yata yata yarı final gören çingene takımı. evet.