bugün

honki ponki torino...

yazının anlam ve önemine binâen böyle bir giriş faideli olacaktır. sizi fikir sahibi yapacaktır. memlekette düzgün olan ne var ki popçular düzgün olsun diyeceksiniz bana, daha önemli işlerle uğraş diyeceksiniz. ama sevgili arkadaşlar bir kere okuyun. mesele para değil, mesele sağlık. en başta akıl ve ruh sağlığı, kulak sağlığı, ses teli sağlığı...

popçu. pop yapan insan demek. pop, bir müzik türü. müzik sözcüğüne bile hakaret olan bir şey, "pop", tür bile sayılmamalı bence. pop yapan insanlar, müzisyen sıfatını hak ediyorlar bizim ülkemizde. onların sözleri, sanat kabul ediliyor. nasıl edilmesin ki... honki ponki torinon yani sonuçta.

"...muz gibiyim muuuuz.
turp gibiyim tuuurp..."

hatırlayacaksınız. popu en güzel temsil edenlerden biridir bu müzisyen de. üstüne konuşulamayacak kadar saygıyı hak eden bir sanatçı.

"ona kondom, buna kondom, herkese kondom..."

aklınızda şimşekler çakacak. idarkınızda kapkara bulutlar birikecek ve uyanacaksınız. hatırınıza gelecek noktası ve virgülü bu sanat eserinin.

kaç tanesini sayayım bilemiyorum ki.

mesele para değil. mesele bunların varlığı, mesele bunlarla aynı gezegende yaşıyor olmamız, mesele bunları dinleyenlerin olması... yazık.
dejenerasyondan başka bi boka yaramadıkları gerçeğidir. hepsi de şeytana hizmet ediyor.
böyle bir genelleme yapmak adam gibi pop yapanlara haksızlık olur diye düşünüyorum. Adam gibi pop yapanlardan kastım; (bkz: tarkan) (bkz: kenan doğulu) (bkz: sıla) (bkz: yalın)