bugün

aslında bunları polisiye diziler ile mafya dizileri arasındaki mafya elemanlarının farkı diye genişletmek isterdim ama çok geniş oluyor öyle.

efendim malum, televizyonda bir çok polisiye dizi yayınlanıyor. bunların en sikik ve en çok izleneni ise arka sokaklar. bu dizi öyle bir dizidir ki, her bölüm bir mafya çökertilir, birileri çatışır, acar polislerimiz kazanır falan.

neyse konuya dalıyorum. bu dizilerin %90 ında, mafya babasının adamları yani cengaverleri maldırlar, evet bildiğin mal. bunlar 2 polise 28 kişi girdikleri her çatışmayı kaybedecek kadar beceriksiz kabiliyetsiz heriflerdir. geçen bir bölüm tekrarında 3 metreden karşısındaki adamı vuramayan mafya adamı gördüm azizim. ulan 3 metreden bir adamı vuramayacaksan git fener in ortasahasında selçuk şahin ile beraber top oyna.

hayır, benim anlamadığım , bu adamlar nasıl mafya oluyor? mafya dediğin haraç keser, racon keser, gerektiğinde kafa keser. ama bu adam gidip haraç kesmeye birisinin dükkanına girse , afedersiniz adamı siklemezler bile. ''lan sen 3 metre karşındaki adamı vuramıyorsun yarraam bi de gelip haraç mı kesiyosun yavşak?'' derler adama ki, haklılar.

ha bir de mafya dizilerindeki mafyalar var tabi. en çarpıcı örnek kurtlar vadisi. arkadaş, her mafya üyesinden hiçbiri mi ıskalamaz. her attıkları mermi gider birisini bulur. polat a nişan alan 86 kişi aynı anda ateş eder, mermiler havada sinüs teoremi çizerek polat ın üstüne gider, polat karizmayı çizmemek için atlamaz zıplamaz ama hiç bir kurşuna hedef olmaz. karşıdaki elinde tüfeklilerin aksine kendi tabancasıyla 100 150 metreden 34 kişiyi aynı anda altının çatından vuruverir.

hanginiz gerçek mafyasınız oğlum? bana soracak olursanız, gerçek mafya polat alemdar ve ekibi. arka sokaklar dizisindeki figüranları ise memati, abdülhey ile nevzat a çay getirip dursunlar, onlardan ancak o kadar mafya olur.

lan dangalak 3 metre lan. elin oğlu havaya ateş edip adam vuruyor, silah yanlışlıkla ateş alıyor adam vuruyor, şakalaşırken adam vuruyor, senin amacın adamı vurmak ama 3 metreden bunu beceremiyorsun. git bi çay koy lan dingil.