bugün

samsunun havza ilçesine 4 kilometre uzaklıktaki viyadükler bölgesinde jandarmanın pkklı sanarak ateş açtığı 16 yaşındaki gökhan çetintaş hayatını kaybetti. açılan ateş sırasında yara almadan kurtulan ağabeyi habib çetintaş, askerlerin herhangi bir uyarısı olmadan kendilerine ateş ettiğini belirterek, "şikayetçiyim" dedi. olayla ilgili olarak iç işleri bakanlığı idari, havza cumhuriyet başsavcılığı da adli soruşturma başlattı.

http://www.radikal.com.tr...07.2011&CategoryID=77

hayatınız, birinin sizi nasıl gördüğüne bağlı.
çok acı bir durum. kim verecek bunun hesabını diğer tarafta merak ediyorum.
allah rahmet eylesin. ancak, öldürülen çocuğun abisinin açıklamalarını okudum. askerin bir suçu yokki. asker dur ihtarı vermiş, durmamışlar. sonra uyarı ateşi açılmış. ateşle karşılık vermiş genç çocuk. sonrasında olanlar olmuş. allah rahmet eylesin.
inanıyorum ki, bu zanlı kişiyi vicdanı rahat bırakmayacak.
olur gayet de normaldir. pkk´ya karsı bir savaş verilmektedir. hareketleri kuşku verici gelen kuşku uyandırıcı yerlerde pinekleyen şahıslara ateş açılabilir. üzücüdür, ama kazadır. kazayı yapanı çok eleştirmek mantıklı değildir.

amerikan ordusu normandiya çıkartması sırasında birkaç kendi firkateyn ini bombalamıştı, kazara...olur. ölene allah tan rahmet dileriz.
erdal ereni hatırlatan bi olay. (bkz: erdal eren)
güncel Önemli Başlıklar