bugün

14 nisanda sözlükte sol framenin pkk sempatizanı yazarlar tarafından ablukaya alınması beni bu konuda araştırma yapmaya itmiştir. 2008 yılının ortalarında 10. genel kurulunu toplayan pkk bölücü terör örgütünün isteklerinden bir kaç dikkat çeken maddeyi belirtmekte fayda var.

1- kürtçenin ilk okulda mecburi dil olması.
2- Anayasada yer alan "Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir." ibaresine, Dili Türkçe ve kürtçedir olarak değiştirilmesi.
3- Türkiye Cumhuriyeti; Türkler, kürtler ve diğer azınlıklardan oluşan bir millettir ibaresinin Anayasaya entegre edilmesi.
4- Doğu ve güneydoğuda eskiden kürtçe olan yerleşim bölgelerine ait isimlerin iade edilmesi.
5- Kürtçe isim özgürlüğü.

yaklaşık 1,5 yıl önce yapılan genel kongrede benim dikkatimi çeken maddeler bunlardı. 25 yıldır bunun için uğraşıyorsunuz. daha 250 yıl uğraşsanız bu isteklerinizi alamayacaksınız. Bu hükümet ve muhalefetle Kağıt üzerinde belki istedikleriniz yerine getirilecektir. Lakin Türk Halkının bunu hazmedeceğini düşünüyorsanız ya çok hayalperestsiniz veyahut tarih bilginiz sıfır.
alabilecekleri tek şey eşşeğin ...dir. anladınız ne demek istediğimi.
pkk'nın bu ülke'nin ne zorluklar , sıkıntılar , emekler verilerek kurulduğunu bilmemesinden kaynaklanan isteklerdir.

kurtuluş savaşında düşman kuvvetleri de çok şey istiyorlardı ama ....
başı almakla son bulacak istekler listesidir.

pkk mı istiyor? istiyorsa alır hoca. hepimiz erekte halde bekliyoruz. hangimizinkinden başlayacakmış?

(bkz: başı almak)
- pekeke'nin bu ülkeden istediklerini biliyor musun?
+ pekeke dediğin sürece alamayacakları bir çok şey biliyorum.
- alırlar! hepinizinkini alırlar! hiçte gocunmazlar. 1 metreye kadar yolu var.
+ o zaman özgürlük. hadi dağa gidelim yar.
boğazda rakı içip, ahmet kaya ile kafa bulan, rojin ile halay çeken , "kendine kürt aydını" diyen pkklı tiplerin isteği "türkler orta asyaya geri dönsün anadoluyu ermenilerle paylaşalım." dır.
ulan tası tarağı toplayıp dönsek bile ermeniler sizi hamur gibi yoğurur çiğ köfte diye yer.
akp hükümetinin hemen hemen hepsini verdiği isteklerdir.

güneydoğuda yer isimleri türkçe ve kürtçe yazıyor tabelalarda. kürtçe isim serbest bırakıldı. kürtçe eğitim var, kürtçe televizyon var.

ingilizlerin 1969 da başladığı "kürt milleti" inşasına akp hükümeti amerikanın çıkarları doğrultusunda devam ediyor.

bi ji emperyalizm, bi ji tayyip diye bağırması gerekenler bir de utanmadan ters düşüyorlar akp ile.

(bkz: pkk mı akp mi)
saymakla bitmeyecek isteklerdir en başı kürdistan çeker.
bazı doğu illeridir.aslında hem pkk hem de ermenilerin istediği şey aynıdır.çelişki gibi gelebilir ama değil.bu durumun nedeni: amacını gerçekleştirmek isteyenlerin bu iki toplumu da kışkırtmasıdır. ama *
pkk bir şey istememekte bir takım sistemlere hizmet etme gayretindedir.
küresel güçlerin çıkarları başka türlü korunmuyor.
ne kadar şavaş o kadar mermi.