bugün

oldukça anlamlı bir ziyarettir. çanakkale savaşını babasının malı gibi görüp ülkedeki diğer halkları asimile etmek için çabalamış ve bu sebeple ülkenin hala 1980'lerde kalmasına neden olmuş zihniyet için tabii ki siken tay etkisi yapacaktır. nitekim daha fazla insan ölmesin diye anlamlı bir adım olur.

bir de olayı yok yasa çıkartalı yok babanın hıyar tarlasına saldıralım sonra da bik bik bik diye zırlayarak sığ bir düşünceyle irdelemeye çalışan embesiller hep olmuştur olacaktır da. ne demiş tony blair ülkemin huzuru için şeytanla bile görüşürüm. ama ülkemizde şeytanlar rol değiştirmiş anlaşılan.
pkk'nın 3 milyona yakın kürt tarafından desteklendiğini ve bir o kadarıyla da gönül bağı olduğunu görmeyen at gözlüklüler için iyi bir saçmalama metodu. zaten bu sözlükte bir başlık pkk'dan bahsediyorsa altına da hemen "pkk'yı desteklemeyen kürtler sözümün dışında" diye bir saçmalık geliştirilmiş. işin garibi o diğer kürtler de bu embesillerin ayrıca nefret ettiği bir geleneğe bağlılar. kaldı ki artık pkk'nın kürtlerin temsilcilerinden biri olduğunu görememek herhalde uzayda yaşamakla alakalı. gazetecisi aydını her gün tv'de pkk,bdp ve kürt'den bahseden her hareketi kürt mücadelesi diye tanımlarken bu embesiller hala o "atlantisin" sözümona "iyi kürtünü" arıyorlar.

ha bir de okumayı öğrenmesini tavsiye ederim. o yazıda kastedilen haliyle bdp'liler. ya da dtk'lılar. sike sürülecek aklı olsaydı zaten dağdan özel bir konsept olmadan kimsenin elini kolunu sallayarak törenle ülkenin bir yerini ziyaret edemeyeceğini bilirdi. ama bu konuda şartlar düzelir ve insanlar normalleşirse tek sorun bu ırkçılar olacaktır. onlardan da kurtulmak oldukça kolaydır.

edit: özel bir konsept dedim. habur örneğini verip göt olduğumu iddia edecek salaklara duyurulur.
türkiye'de en iyimser haliyle 12 milyon kürt yaşıyor ve 12 milyonun %25'i 3 milyon yapıyor. bdp'ye oy vermese de bu aklı evvellerin zihniyetine karşı çıkan ve kürtlerin kültürel ve kimliksel haklarını talep eden bir 3 milyon daha eklerseniz oran % 50'ye çıkıyor. bu basit matematiksel işlemler bile bu aklı evvelleri tatmin etmiyor. kürt diyince köpüren ve bunu belirttiğimizde de bize ırkçı diyen insanları gördükçe inanın gülmeden edemiyorum. ulan "türkiye türklerindir", "ne mutlu türküm diyene", " kürtçe diye bir dil var ama eğitim hakkı yoktur" diyen bir insan ırkçı olmuyor ama ben "sen bunları diyorsun" dediğim için ırkçı oluyorum. işte bu zihniyet az kaldı. bunlar da modern dünyaya adapte olup normalleşecekler. o zaman da herkes istediği gibi kendi kimliğiyle ve diniyle yaşamaya normal olarak yaşamaya devam edecek.

bu tür ziyaretler de türk ve kürt halkları arasındaki buzların da erimesine yardımcı olacak.
yazı kimin?
hüseyin gülerce...

nereden tanıyoruz bu ismi bir zorlayın bakalım hafızanızı.

hani geçenlerde, geçen dediğim 3-5 gün önce, gülen cemaati ile örgütün yakınlaşacağına dair haberler çıkmıştı ya, işte bu yakınlaşmayı koordine edecek isim olarak geçiyordu bu hüseyin gülerce.

netekim adam koordine etmeye başlamış.

fettoş apo kol kola mutlu yarınlara...

edit: ayrıca da bu ziyaretin gerçeğe dönüşeceğine ihtimal vermiyorum.
şayet böyle bir organizasyon tertiplenirse o pkk'lılar çanakkale'nin kahraman halkı tarafından daha il sınırlarında karşılanıp gerisin geriye gönderilecektir.
hoş sohbet. bir de ben katılayım. ewet bu ülkede 12 milyona yakın veya aşkın kürt kökenli insan yaşamaktadır. bu halkın, yıllardır sike sürülecek aklı olmayalar tarafından eleştirilmesi veya yönetilmesi pkk olgusunu ortaya çıkarmıştır. yeri geldi mi mangalda kül bırakmamak adına bu vatanı hepimiz, hep beraber kurtardık demesini biliyorsunuz da pkk üyesi olarak nitelendirdiğiniz bi takım insanların işgalden kurtakdıkları vatan uğruna ölen şehitleri ziyaretini mi kıskanıyorsunuz. evet kıskanıyorsunuz. bunun adı vatan severlik veya başka bir şey olamaz. babasıyla eve doğru yürürken 13 kurşun atılan 12 yaşındaki çocuğun ölümüne sebebiyet veren olaya ne demeli? bu çocuk vatan evladı değil miydi? pkk sempatizani olduğunu düşünebilir miyiz 12 yaşındaki çocuğun? sonuçta o da vatan için öldürülmüş sayılmaz mı?
kısasıdır makbulu ziyaretin, size rast gelsin, budur hikayemiz.
iki ayrı halk dili ırkı ayrı asırlarca birarada yaşamış bir problemi olmamış.Ne olmuşta birden ayrışmalar yaklanmalar olmuş.Birileri gelmiş sınır diye bir çizgi çekmiş o yetmemiş araya nifak tohumları ekilmiş baskın güç otorite ne yapmış bu gerçekleri yadsıyarak meseleyi silah ile çözmeye kalkmış sanki onlar bu toprağın insanın değilmiş gibi ..dilini yasaklamış kelle avcılığını ödüllendirmiş dışkı yedirtmiş tecavüz etmiş aç koymuş sanki oraları başka bir yermiş gibi davranmış ağanın çetenin baronların eline terk eylemiş.Mesele düşmanlıkla çözülmez ya yaşananların üzerine bir consensus sağlanır yada bu kan anlamsız bir şekilde sürer .Önce biz bu vatanın evlatlarıyız kan davası gütmek kin tutmak kimseye birşey kazandırmaz Anadolu mozaikler kültürüne bu toprakların mirasçısı bizlere yakışmaz.ya birbirimizi kuçaklayacağız yada birbirimiz yiyip kimi çıkar grublarına silah kartellerinin ekmeğine yağ sürecez Büyük Ortadoğu pojesinde birer piyon olacaz.Biz kendi meselemizi kendimiz çözme becerisi yeteneğine sahibiz yeterki sağduyumuzu yitirmeyelim.
(bkz: çanakkale savaşı ndan firar eden 60 bin asker)