bugün

pizza yapımını merak edenler için Vanda ve Dovile geçmişler kameranın karşısına.. ohhyş --> http://www.youtube.com/watch?v=C9OGZsanpdg
(bkz: beyle)
malzemeler.- 1 adet yaş maya
- 2 çorba kaşığı tuz
- 1 çay kaşığı şeker
- yarım kilo kadar un
- bir litre ılık su.
Sosu için.
-domates
-biber
-mantar
-soğan
-salam
-sosis
-sucuk
-salça
-1 ç.b.yağ
-kaşar peyniri.

yaş mayayı bir bardak kadar ılık suda açıyorsunuz
şeker ve tuzunu ilave ediyorsunuz, ununu da ilave edip hamur elinizi bırakıncaya kadar yoğuruyorsunuz.
hamurun çok sert olmamasına dikkat edin.
hazırladığınız hamuru (kabıyla birlikte bak kabıyla diyorum direk hamuru koymayın) bir sofra bezine sarıp
soğuk havalarda bir sandalye yardımıyla kalorifere dayıyorsunuz. sıcak havalarda nerde olsa kabarır zaten.

hamur bir kenarda kabarmaya başlarken saydığımız diğer malzemeleri (kaşar hariç) küçük küçük küçük doğrayıp bir kapta salçayla karıştırıyorsunuz. bir iki kaşık kadar ketçap da koyabilirsiniz krışımın içine güzel oluyor.

kabaran hamurunuzu alıp yağlı bir tepsiye yayıyorsunuz, oklavanız varsa açın ben elimle yapıyorum.

hamurun kalınlık yada inceliğine bağlı olarak 1-3 tepsi hamurunuz olacaktır.

tepsiye yaydığınız hamurun üzerine baz olarak suyla açtığınız salçanızı yayıp geri kalan malzemeyi de çiğ çiğ boca ediyorsunuz.

200 dereceli fırında yaklaşık 20-30 dakika pişmeye bırakıyoruz.

pizzann piştiğinden emin olduktan sonra üzerine rendelediğimiz kaşar peynirini serpiyoruz ve bir 5 dakika da kaşarların erimesi için pişiriyoruz.

çok ayrıntılı anlattım yapın yani çok kolay bak.
ellerle.
en kısa zamanda denenecek olandır. olursa bulur öperim.